Home Zpravodajství Z regionu …a máte...

…a máte to zadarmo! V Bělé!

Při zaslechnutí tohoto zprofanovaného sloganu si většina z nás uvědomí, že ve skutečnosti nic zadarmo není. Mohou však existovat výjimky a mezi ně se zařadila i nová služba, kterou svým občanům poskytuje město Bělá nad Radbuzou. Zdá se to být maličkost, ale koho by nepotěšilo, že si v klidu svého domova zjistí, zda lékař, lékárna, obchod nebo služba  právě v tuto chvíli, kdy ho potřebuji, nemá náhodou zavřeno.

Někdy se stane, že toto důležité upozornění nevysílá městský rozhlas. A vydat se v letošní mrazivé zimě na zbytečnou cestu, to asi nikoho neláká. Přitom se stačí podívat do svého mobilu či do mailové pošty… A jak to vlastně funguje?  Každý si může vybrat, jaký typ zpráv chce dostávat – třeba jenom nepřítomnost lékařů, odstávky vody nebo elektřiny, ale také pozvánky na kulturní a společenské akce a další. Může si zvolit, jestli chce dostávat upozornění SMS zprávou, e-mailem, mobilní aplikací… 

Bělští si dokonce mohou vybrat  jednu z těchto možností:

  • Zastavit se na městském úřadě nebo v knihovně. Zde rádi poradí a pomohou s přihlášením.
  • Vyplnit ústřižek na zveřejněný v místním zpravodaji a odevzdat ho v knihovně nebo na městském úřadě.
  • Přihlásit se přes internet. Přejít na adresu www.belanr.hlasenirozhlasu.cz, kliknout na tlačítko Odebírat hlášení a zaregistrovat se.
  • Nainstalovat si aplikaci nebo se přihlásit se přes Facebook. Zde vyhledat město Bělá nad Radbuzou a přidat si tuto stránku k oblíbeným.  Poslední možností je poslat  SMS.

DALŠÍ ČLÁNKY