Home Zpravodajství Aktuálně Abnormální ve...

Abnormální vedro vyřešila velká část Plzeňanů návštěvou Boleváku

V městě Plzni se v úterý teploty vzduchu šplhaly na některých místech i přes  35 °C.  Abnormální vedra řešila většina Plzeňanů, pokud to jejich zdravotní stav dovolil,  u vody. Ať už to bylo např. ve venkovní části Městského bazénu Slovany nebo v přírodě. Potvrzují to obrázky i záběry ze všech pláží  Velkého Boleveckého rybníka. Podmínky ke koupání jsou zde výborné, průhlednost vody více než do 3 metrů, což je díky vysazení vodních rostlin a zvýšeným využíváním žacího stroje. Teplota vody byla příjemných téměř 27°C.

Obdobná situace byla i u dalších rybníků, tzv. bolevecké soustavy, i když menších, zejména Šídlováku, Kameňáku i nově upraveného Třemošenského. Jen Senecký rybník je vypuštěný a čeká ho odbahnění, vystavění nového mola pro vodní pólo. Je to akce Města Plzně za 10 milionů korun.

Rozlohy jednotlivých rybníků bolevecké soustavy :

1.   Velký Bolevecký (53,3 ha)

2.   Senecký (7,5 ha)

3.   Košinář (6,4 ha)

4.   Kamenný (5,3 ha)

5.   Třemošenský (4,2 ha)

6.   Šídlovský (3,0 ha)

7.   Strženka (1,4 ha)

8.   Nováček (0,9 ha)

9.   Vydymáček (0,5 ha)

10. Rozkopaný (0,3 ha)

1. srpen byl s teplotou 37,3 st. Celsia, naměřenou ve Staňkově na Domažlicku, nejteplejším dnem roku 2017 v Česku. Odolal ale celorepublikový rekord z roku 1994, který činí 39,2 stupně. Ještě před půlnocí byl horký den vystřídám silným větrem, deštěm a místy i bouřkami.

Více foto zde.