Home Zpravodajství Kultura Americká zpěv...

Americká zpěvačka Deborah Carter vzdá v Plzni hold Elle Fitzerald

Už jen pár lístků zbývá na galakoncert letošního ročníku Jazzu bez hranic. Na něm 21. října složí americká zpěvačka Deborah Carter hold Elle Fitzgeraldové. Spolu s ní vystoupí německý vokalista Norbert Gottschalk a East West European Big Band.

Deborah Carter je jednou z nejlépe swingujících jazzových zpěvaček na světě. Zpívala publiku po celém světě jak s vlastní kapelou, tak jako sólistka slavných orchestrů, jako je The Metropole Orchestra, The SedaviLatin Jazz Big Band nebo The Frankfurt Radio Symphony Orchestra and Big Band a další. Norbert Gottschalk je jedním z deseti nejlepších světových scatmanů, tedy zpěváků, kteří ovládají specifický improvizovaný jazzový zpěv. Ale uznání dosáhl i jako trumpetista nebo kytarista. East West European Big Band je orchestr složený ze špičkových muzikantů z celé Evropy a je součástí prestižní Glen Buschmann Jazz Akademie v Dortmundu. Jeho dirigentem je Uwe Plath.

Galakoncert pořádá spolek Jazz bez hranic ve spolupráci s Divadlem J. K. Tyla a koná se od 19 hodin ve Velkém divadle v Plzni.

Galakoncertem Ella & More sice letošní nabídka Jazzu bez hranic vrcholí, ale rozhodně nekončí. V témže termínu, 20. a 21. října, proběhne flétnová jazzová dílna pod vedením Jaroslava Šolce, kytarová dílna Helmuta Nieberleho a bigbandová dílna Milana Svobody. V sobotu 21. října odpoledne pak v Domě hudby proběhnou veřejné koncerty účastníků dílen.

V listopadu potěší Jazz bez hranic milovníky jazzu mimo Plzeň. V pátek 10. listopadu se v Rokycanech koná koncert Big bandu ZUŠ Rokycany, Hrádeckého big bandu a orchestru Tremolo ZUŠ Třemošná.

Velkou dávku jazzu si nechal Jazz bez hranic na závěr roku. V sobotu 2. prosince zahraje v Městě Touškově skupina Jeepers Creepers a o týden později tu Hlasoplet svede tradiční souboj s jinou a cappella skupinou, s pražským Totál Vokálem. I tentokrát Jukebox moderuje Antonín Procházka. Čtrnáctého prosince se na jazzový koncert může těšit publikum v Domažlicích. Soňa Hanzlíčková Borková tu v doprovodu kvartetu Ivana Audese zazpívá vánoční repertoár v jazzovém hávu. Letošní program pak uzavře 20. prosince swingová tančírna. V Buena Vista Clubu v Plzni vystoupí zpěvačka a swingová tanečnice Kateřina Steinerová za doprovodu svých Swing Boys.

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Odpovědět