Home Zpravodajství Politika Bartoňova oml...

Bartoňova omluva u předsedy prošla, na sociálních sítích ale ne

O rozruch ve Sněmovně a následně na sociálních sítích se postaral nový plzeňský poslanec za Českou pirátskou stranu Lukáš Bartoň kvůli omluvě z konce úterního jednání Sněmovny. Posledních třicet minut nebyl přítomen jednání dolní komory “z rodinných důvodů”, poté však na Facebooku zveřejnil fotku z koncertu skupiny Kabát. “Až s podivem sleduji hlad po senzacích a dnes se stávám i já jednou senzací,” napsal později na sociální sítě.

Piráti přišli s návrhem výrazně snížit poslanecké náhrady. Až pět tisíc měsíčně na telefon a až čtyřicet tisíc na dopravu se jim zdá moc. Ale kromě hnutí ANO se však poslancům z jiných stran nápad příliš nelíbí. A tak někdo z “kolegů” vyšťoural Bartoňovu omluvu. “Včera jsem měl domluvenou schůzku se svou nastávající a jejími rodiči, že společně strávíme večer. Bohužel se schůze Sněmovny déle protáhla než kdokoliv čekal, a tak jsem se v 19:00 omluvil jak předsedovi strany, tak předsedovi klubu, jestli bych mohl odejít ze zasedání Sněmovny o pár minut dříve (Sněmovna trvala pak ještě 30 minut). Vzhledem k tomu, že na pořadu jednání nebyly žádné strategické věci, kde by byl můj hlas důležitý, předseda mi mou neúčast povolil. Zároveň jsem se omluvil i předsedajícímu a písemně i předsedovi Sněmovny,” snažil se Bartoň vysvětlit svým příznivcům na Facebooku.

“Budoucí tchýně a tchán mě pozvali na následný koncert Kabátů. Ano, byl jsem na koncertě s budoucí tchýní a tchánem, jistě každý pochopí, že pokud se chci oženit s jejich dcerou, s tchýní a tchánem je dobré být za dobře,” napsal Bartoň. Reakce na Facebooku ale moc příznivé nebyly. Jeho odpověď je tam hodnocena jako hloupá a prý už něco takového dělat nemá.