Home Zpravodajství Hlavní zprávy „Béčko&...

„Béčko“ plzeňské Viktorie nestačilo na nadšené Slovácko. Západočeši v poháru končí

Fotbalisté Viktorie Plzeň prohráli v osmifinále domácího poháru se Slováckem 2:3 v prodloužení a v soutěži tak končí. Trenéru Vrbovi přitom chyběli reprezentanti a další klíčoví hráči zůstali pouze na lavičce.

Plzeňský kouč Vrba neměl k dispozici hned několik klíčových hráčů. Ze základní jedenáctky plní reprezentační povinnosti Hrošovský, Kopic a Krmenčík, zranění pak léčí Řezník s Hořavou a jen na lavičce zůstali Limberský, Hájek a Kolář. A první minuty naznačovaly, že příliš změn se projeví víc, než si Plzeňané přáli. Slovácko bylo překvapivě více na míči a v 19. minutě také přišla odměna. Kubala se neukvapil, místo centru zvolil zakončení a míč zapadl k pravé tyči. Ve 29. minutě mohlo být pro Viktorii ještě hůř, kdyby Petr v jasné šanci nehlavičkoval pouze do Hrušky. Ve 37. minutě tak přišel pro Slovácko trest, když na rohový kop naskočil Roman Hubník a míč po jeho ztečované hlavičce k překvapení všech skončil v síti.

Do druhého poločasu vstoupila Plzeň mnohem koncentrovaněji a hned po pár minutách si pěknou individuální akcí připravil tutovku Řezníček. Chybělo mu ale to nejpodstatnější, přesnější zakončení. V 54. minutě už přecijen Viktoriáni udeřili. Zeman prostrčil míč na Marka Bakoše, a ten tvář v tvář Hečovi nezaváhal. Jenže Západočeši byli nepoučitelní, znovu polevili a přišel trest. První střelu ještě Hruška vyrazil, na dorážku Sadílka už však nestačil. Postupně si Západočeši vytvářeli převahu, jenže bez gólového efektu. Po Ivanschitzově centru neuspěl Kolář, ani Hejda který napálil z voleje jen tyč, a tak se šlo do prodloužení.

V něm měla přecijen lehce víc ve hře domácí Viktoria, Heču ale vážněji neprověřila. Naopak ve 110. minutě centr našel ve vápně nekrytého Hofmana, který poslal do čtvrtfinále Slovácko.