Home Zpravodajství Z regionu Benefiční týd...

Benefiční týden pro Hospic sv. Jiří v Tachově

V tachovském regionu je mobilní hospic  sv. Jiří  jediným zařízením, které je schopno poskytovat potřebné služby nevyléčitelně nemocným a  jejich blízkým. Jeho historie sice není dlouhá, ale už má za sebou celou řadu příběhů. A právě pro toto sociální zařízení je určen aktuální benefiční týden, který začíná ve čtvrtek 19. října a měl by podpořit činnost hospicu.

Nejenom pracovníci hospicu, ale i jeho příznivci, připravili na každý den nějakou zajímavou akci. Konkrétně ve čtvrtek to bude povídání o spirituální péči, koncert i kurz nenásilné komunikace. Benefiční týden pro Hospic sv. Jiří se koná ve spolupráci s Městským kulturním střediskem Tachov.

ilustrační foto

Mobilní hospic  sv. Jiří  v Tachově vznikl v lednu 2016. Nositelkou myšlenky  vzniku domácího hospice je Iva Csanálosi, která společně s Lucií Davidovou a ředitelkou chebského hospice Alenou Votavovou začaly nejen díky podpoře správní rady hospice pomalu skládat jednotlivé dílky.  Hospic nabízí zdravotní, psychickou, sociální a duchovní péči a podporu nevyléčitelně nemocným a jejich rodinám, aby ti , kteří si to přejí,  mohli závěr svého života prožít se svými nejbližšími v domácím prostředí tak, že toto období budou vnímat  jako přirozenou a smysluplnou součást svého života.

 Podrobný program benefičního týdne:

  1. 10. od 19h. René Milfait bude přednášet o spirituální péči o umírající (v rámci literární čajovny)
  2. 10. od 19h. Koncert židovských písní kapely Augenblick
  3. 10. 9 – 16h. Kurz „Nenásilná komunikace“ vede Mariana Synková
  4. 10. od 18h. Benefiční koncert Fusionu
  5. 10. 17:30 – 19h. Benefiční přehlídka filmů Rudolfa Tomšů
  6. 10. od 18h. Přednáška Petra Vaďury „Vliv médií na dnešní společnost”
  7. 10. od 19h. Láry Hauser z Divadla Husa na Provázku předvádí Mistero buffo aneb Komediantské mystérium od Daria Fo (v rámci literární čajovny).