Home Zpravodajství Z regionu Běžkaři se mo...

Běžkaři se mohou těšit i na některé brdské stopy

Už v loňském roce projevili zejména běžkaři velký zájem o možnosti využít některé vhodné trasy v Brdech. Zatím se jednalo spíše o nahodilé lyžařské trasy, což by se mohlo letos změnit. Město Příbram totiž předložilo Vojenským lesům a statkům, s. p., divize Hořovice (VLS), zkušební návrh tras pro letošní sezónu.

Mapa pro zimu 2017/18 neupravovaných tras vhodných pro běžkaře, zdroj: Město Příbram

Podle informací portálu Poznejbrdy.cz na základě výsledků několika jednání a připomínkovém řízení i s dotčenými obcemi došlo ke společné dohodě. Jejím výsledkem pro letošní zimní sezonu je zkušební návrh cest, které nebudou ošetřeny zimní údržbou. Návrh upravuje více než 75 km cest. Na mapě si každý milovník zimních stop může najít trasy, které nebudou ošetřeny vůbec, ale také ty, které budou pouze pluhovány, zaznamenány budou i komunikace, které budou ošetřeny, a to včetně posypu.

Díky této dohodě s VLS tak milovníci bílé stopy budou moci využít v Brdech cesty, na kterých se pravidelně drží nejhlubší sněhová pokrývka po nejdelší období roku, např. na hlavním hřebeni Brd. Vzniká tak základní síť cest, které lze lyžařům doporučit k využití v letošní zimní sezóně.

Je třeba však upozornit na nové Opatření obecné povahy ministerstva obrany ze dne 9. 10. 2017 o zřízení bezpečnostních pásem se zákazem vstupu v bývalém vojenském výcvikovém prostoru s důrazem na to, že je prioritní dodržovat opatření uvedená v tomto nařízení a také respektovat aktuální značení v terénu bez ohledu na návrh tras pro letošní sezónu.