Home Zpravodajství Z regionu Chodsko uvítá...

Chodsko uvítá světový Bohemia JazzFest na náměstí

Domažlické náměstí má to štěstí, že letošní ročník hudebního festivalu Bohemia JazzFest zavítá také právě sem.  Stane se tak v sobotu 15. července 2017, kdy na zdejším náměstí Míru vystoupí od 17.30 hodin  takové jazzové hvězdy z Evropy a USA, jako jsou  Mathias Heise Quadrillon z Dánska, v 19 hodin pak Mynth z Rakouska a ve 20.30 hodin chodské zastavení zakončí Nat Osborn Band z USA.  Všechny koncerty jsou zdarma.

Bohemia JazzFest se stal v krátkém čase jedním z největších letních jazzových hudebních festivalů v Evropě. Časopis Downbeat ho dokonce uvádí jako jednu z nejvýznamnějších světových kulturních akcí. Festival založil v roce 2005 uznávaný jazzový kytarista Rudy Linka, který chtěl představit a propagovat špičkový světový jazz v České republice. Každý rok festival přiláká téměř 100 000 jazzových fanoušků na historická náměstí po celé zemi.

Na všech “open-air ” koncertech hrají světoví hudebníci na velkolepých, středověkých naměstích. Díky  sponzorům, partnerům a podporovatelům se Bohemia JazzFest   stal více než jen další hudební festival. Je to letní rituál, kde se scházejí jazzoví fanoušci z celé střední Evropy v České republice, aby slyšeli a viděli ty největší světové jazzové interprety – a to zcela zdarma.