Home Zpravodajství Hlavní zprávy Česká repreze...

Česká reprezentace v Plzni splnila povinnost. Na výhře se podíleli i Viktoriáni

Fotbalová reprezentace uzavřela neúspěšnou kvalifikaci výhrou nad San Marinem 5:0. V zápase hraném v plzeňské Doosan Aréně se gólově prosadili oba Viktoriáni, Michael Krmenčík dal dvě branky, Jan Kopic jednu. Další góly přidali Filip Novák a Václav Kadlec.

Na první šanci čekalo přes pět tisícovek diváků do 3. minuty, kdy po centru Daridy hlavičkoval Krmenčík nad branku. Ve druhé šanci se plzeňský kanonýr zjevil o pět minut později. A to už se nemýlil, když uklidil míč pod břevno po přihrávce Jankta. Ve 12. minutě si oba hráči role vyměnili, Jankta ale vychytal skvělým zákrokem gólman Simoncini. Ve 22. minutě spálil Jankto další tutovku, když hlavičkoval po centru Kopice zcela osamocený vysoko nad branku. O minutu později už se domácí dočkali, hlavičkou k tyči navýšili vedení znovu Michael Krmenčík. Ve 28. minutě vstřelil gól i druhý fotbalista Plzně. Jan Kopic si našel míč po střele Daridy a neměl problém ho uklidit do poloprázdné branky. Ve 41. minutě měli z ničeho nic tutovku i hosté, Koubek ale předvedl fantastický zákrok proti Pallazimu. V závěru poločasu měli ještě obrovské šance Kopic s Kalasem.

Také ve druhém poločase pokračoval festival neproměněných příležitostí. Ve 48. minutě jednu takovou nevyužil osamocený Novák, o osm minut později zase selhal Jankto. Jinak ale hosté překvapivě drželi s českým celkem krok a domácí se přes hluboký blok nemohli dostat. Až v 63. minutě opět výrazně zahrozil Krmenčík. Jinak to byla ale z českého pohledu spíše bída. V 71. minutě už San Marino kapitulovalo, když se prosadil Filip Novák. Další gól přidal v 83. minutě střídající Václav Kadlec a uzavřel tak střelecký účet zápasu.