Home Zpravodajství Politika Český veterin...

Český veterinář pašoval v krabicích štěňata. Odporné! – reaguje plzeňský europoslanec

“Odporné!” – reaguje plzeňský europoslanec, právník Jiří Pospíšil (nestraník za TOP 09), na informace, že německá policie poblíž bavorského Norimberka zadržela českého zvěrolékaře, který převážel 42 štěňat namačkaných v kufru. “Člověk, který by měl jako veterinář zvířatům pomáhat, tak pašuje malá štěňata namačkaná v krabicích bez vody a žrádla X hodin v kufru auta. Chce tak vydělat na utrpení bezbranných živých tvorů,” netají Pospíšil rozčilení na svém Facebooku.

Českého zvěrolékaře převážejícího v kufru automobilu 42 štěňat v neděli zadržela policie na dálnici A3 poblíž bavorského Norimberka. Policistům se po otevření kufru při kontrole českého vozu v okrese Erlangen-Höchstadt naskytl hrůzný pohled. Několikatýdenní štěňata různých ras byla napěchována v pěti plastových bedýnkách a neměla k dispozici ani žrádlo, ani vodu. Některá štěňata Čech převážel také na zadním sedadle. Všechna je prý chtěl prodat v Belgii.

Podle norimberského spolku na ochranu zvířat byli psi v “dezolátním stavu”. Téměř všichni měli průjem. Kromě toho bylo u štěňat zjištěno extrémní napadení parazity, rozsáhlé záněty uší i očí.

“Myslím, že v tomto případě by nemělo jít jen o přestupek, ale mám za to, že je dáno podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat,” reaguje na to Jiří Pospíšil, který se ochraně zvířat věnuje řadu let. “Proto v této věci podávám na neznámého pachatele trestní oznámení. Policie by podle mě měla takové jednání důkladně prověřit,” dodává europoslanec a přidává ještě prosbu, pokud by někdo měl k případu nebo snad možnému pachateli bližší informace, aby mu je poslal k upřesnění trestního oznámení.