Home Zpravodajství Hlavní zprávy Chladné počas...

Chladné počasí, vítr a vlny. To byl letošní Pilsenman

Tradiční terénní závod s názvem Pilsenman se uskutečnil v sobotu 12. srpna 2017 na louce u sv. Jiří v Plzni-Doubravce. Jako každý rok to byl závod v triatlonu nebo kvadriatlonu. Připraven byl také doprovodný program pro děti i další diváky.

Triatlon Pilsenman Easy zahrnoval plavání, jízdu na horském kole a běh. I letos bylo možno soutěžit ve tříčlenných týmech. Všichni členové týmu absolvovali celou trať a tím vznikl týmový výsledek, závodníci ale byli hodnoceni i v soutěži jednotlivců. Triatlon získává v posledních letech na popularitě a tento závod je právě určen pro sportovce všech výkonnostních kategorií.Ještě obtížnějším terénním závodem byl kvadriatlon Pilsenman, který ještě navíc od triatlonu spojuje nejen plavání,  cyklistiku a běh, ale i jízdu na kanoi nebo kajaku.  Šlo o velmi náročnou výzvu, vždyť závodníci strávili na těžké přírodní trati 5 až 8 hodin. Atraktivní podívanou pro diváky bylo  i závěrečné překonání řeky Berounky, bezprostředně po náročném běhu.

O hladký průběh závodu se starali, ředitel závodu Tomáš Eisner z Pilsenman Clubu s celým týmem spolupracovníků, pomocníků a pořadatelů, o  zpracování výsledků se postaral Jiří Gulan a k velmi zdařilému závodu přispěl i moderátor Milan Ungr.

Závodu v triatlonu se zúčastnilo 78 závodníků, z toho 22 žen, závodu v kvadriatlonu 20 závodníků, z toho 1 žena. Závodu v kvadriatlonu dvojic se zúčastnilo celkem 6 dvojic.

Závodníci v triatlonu museli v chladnějším počasí, velkém větru i ve velkých vlnách Velkého Boleveckého rybníka zvládnout 600 metrů plavání, tj. k mohyle na ostrůvku a zpět, pak následoval běh do centra všeho dění na louku u Sv. Jiří v délce 2,4 km, následně museli ujet 14 km na horském kole a ještě museli absolvovat závěrečné 2 km běhu.

V závodě v kvadriatlonu v plavání absolvovaly ženy a smíšené dvojice také 600 m, ale muži 1 200 m, dále všichni také 2,4 km běhu. Pak následovalo u žen 6 km a u mužů 9 km  jízdy na kanoi nebo kajaku v řece Berounce.  Pak přišla na řadu jízda na horském kole u žen v délce 39 km a u mužů v délce 46 km. Vše pak uzavřel rovněž náročný běh v terénu v délce 7 km u žen a 14 km u mužů s následný  překonáním řeky Berounky.

Více foto zde.

Výběr výsledků :

TRIATLON

Absolutním vítězem závodu v triatlonu mužů se stal vítěz kategorie  19 – 39 let Janoušek Jakub  TTK Slavia VŠ Plzeň v čase   58 : 12, 67.

2.Kadlec Lukáš – Rotorbrike Plzeň / 58.: 47, 29

3. Hurník Michal – Hostivař / 59 : 09, 87

Mezi tyto závodníky se ale v absolutním pořadí ještě vklínil vítěz kategorie   40 – 49 let Petr Minařík s celkovým druhým nejlepším časem  58 : 33, 67. V této kategorii bylo ještě pořadí:

2.Krs Jan – 321start / 1 : 03 : 15,39

3. Szabo Norbert – TTK Slavia VŠ Plzeň / 1 : 03 : 30,91

Absolutně nejlepší v ženách byla trojice vítězných závodnic v kategorii 19 – 39 let, které závod dokončily v tomto pořadí:

1.Hlaváčová Barbora – SK kola Víšek / 1 : 03 : 38,61

2.Zemanová Jindřiška – Triatlon Plzeň / 1 : 06 : 40,37

3.Chvalová Teodora – Forrest Gump Team / 1 : 06 : 59,71

Celkem se v triatlonu soutěžilo v mužské i ženské části  v 5 věkových kategoriích (13 – 15, 16 – 18, 19 – 39, 40 – 49 a 50 +

Vítěz  týmové soutěže: Tým Jen tak ve složení  Krs Jan, Szabo Norbert a Chudáček Zdeněk s celkovým součtem časů 03 : 10 : 16

KVADRIATLON

Absolutně nejlepší muži :

1.Peitz Michal – Jílové u Prahy / 04 : 57 : 31,14 (závod vyhrál už popáté)

2.Lexa Lukáš – Pilsenman Club / 05 : 00 : 35,18

3.Hrabě Pavel – Etriatlon Team / 05 : 10 : 39,86

Soutěž žen absolvovala jediná žena Jolana Šťastná Jolana a byla vyhodnocena s výsledným časem 4 : 46 : 02, 80, měla distance pro ženy.