Home Zpravodajství Z regionu Chodský Střed...

Chodský Středokros letos už pošesté

Ukázat během 24 hodin, že znáš svůj kraj opravdu dobře, takovou příležitost nabízí šestý ročník Středokrosu, který se uskuteční ve dnech 21. ‒ 23. 4. 2017 na Chodsku. Jako základna poslouží ZŠ v Bělé nad Radbuzou na Domažlicku. Závodníci budou mít možnost během 24 hodin důkladně poznat krásy jižní části Českého lesa a přilehlého okolí.

Středokros je zábavná středně náročná cyklo-outdoorová akce pro tříčlenné týmy. Podstatou je orientační cyklojízda zpestřená venkovními aktivitami vyžadujícími nejen síly těla, ale i ducha. O celkovém umístění jednotlivých družstev  rozhoduje počet navštívených kontrol a množství bodů, které tým získá plněním jednotlivých disciplín.

Doba trvání samotného závodu je 24 hodin (začátek v pátek večer), ale počet ujetých kilometrů bude záviset čistě na výdrži a nadšení každého závodníka, jeho síle a odhodlání. Je zcela na každém z nich, zda Středokros pojme jako rekreační projížďku, nebo bude všem chtít ukázat, co v něm je.  Minimální věk pro účast v závodu je 15 let. Maximální počet týmů je stanoven na 25.