Home Zpravodajství Z regionu Country stodo...

Country stodola se vydařila, byl i býk a ohňostroj!

V Černošíně na Tachovsku v areálu bývalé pily se včera konal nultý ročník Country stodoly. Pod krytým zázemím zahrály kapely Piková dáma, Profýci a Starší páni. Akci doplnily ještě další zábavné atrakce, které přilákaly četné návštěvníky.

 “Je to taková zkouška, zda by se taková událost u nás ujala. Musím uznat, že na to, kolik dalších velkých akcí bylo v okolí, přišlo poměrně dost lidí, což je úžasné. Kdo chtěl, tak se také mohl svézt na koni, zastřílet si ze vzduchovky a ti odvážnější si vyzkoušeli rodeo na elektrickém býkovi. Myslím, že určitě začneme připravovat další ročník,” uvedl Bohuslav Pastyrik, jeden z hlavní iniciátorů akce.

Do stodoly se vydali i lidé z okolí, například ze Stříbra přijela s rodinou Dana Sobotníková. “Že se tu něco koná, vím od maminky, a protože máme country všichni rádi, tak jsme sem dorazili. Moc se mi líbila ta první kapela Piková dáma, ale těším se i na další. Osobně jsem si vyzkoušela býka, to nebylo zrovna jednoduché, ale skoro půl minuty  jsem vydržela. Také jsem ráda, že tu bylo více občerstvení, tak jsem ochutnali ode všeho, měli jsme krkovici, kuře a dokonce senzační domácí medovník. Takové akce ve Stříbře nemáme, tam jsou spíše jiné žánry, ale jestli se to tady stane tradicí, tak ten kousek   vždy rádi dojedeme. Hlavně, aby to nezrušili, jako se to stalo v Hošticích,” smála se vesele mladá návštěvnice ze Stříbra.

Starosta města Černošína Miroslav Plincelner v nové tradici žádný problém nevidí. “Je skvělé, jak se tu lidé baví, slyším samá slova chvály, tak proč to nezopakovat? Myslím si, že své příznivce tahle muzika stále má a děkuji všem, kteří se na akci podíleli a pomáhali a příští rok zase tady na shledanou,” uvedl starosta, který ocenil i závěrečná ohňostroj.