Home Zpravodajství Hlavní zprávy Cyklistický s...

Cyklistický seriál Kolo pro život se jel v Plzni, dorazil i gólman Petr Čech

V sobotu 2. září se jela v Plzni a jeho okolí cyklistická Plzeňská MTB 50 Kooperativy, která je součástí seriálu Kolo pro život. Zúčastnil se jí kromě tisícovek dalších také brankář Arsenalu Petr Čech.

foto: M. Osvaldová

Závody byly připraveny jak pro profesionály, tak i pro širokou veřejnost. Trasy vedly přírodou v okolí Plzně, připraveny byly celkem tři kategorie v délce tras 57 kilometrů, 38 kilometrů a poté trasa v délce 18 kilometrů, která byla považována za fitness jízdu. Děti si mohly užít závody v pěti věkových kategoriích.

Hlavní kategorii vyhrál v mužích Matouš Ulman. “Rozhodující trhák byl asi 10 kilometrů před cílem nad Krkavcem. Tam jsem cítil, že mohu ujet, tak jsem to zkusil a povedlo se. Byla místa, která byla v pohodě, některá možná rozmáčenější, ale celkem v pohodě,” prohlásil vítězný muž.

V ženách na nejdelší trase kralovala Jana Pichlíková. “Byl to těžký závod, co se týká intenzity, tak se jel šrot. Nebyly žádné dlouhé kopce a to mně vyhovuje. Dalo se i využívat háku, takže to bylo pěkné,” konstatovala Pichlíková.

Jednoznačně největší hvězdou závodu byl gólman Arsenalu Petr Čech, který si vyzkoušel trasu dlouhou 38. kilometrů. “Jelo se mi poměrně dobře, byly tam pasáže, které byly technické a pro zkušeného cyklistu, takže jsem musel dávat pozor. Jednou jsem raději sesedl z kola. Ale myslím, že jsem to odjel i ve slušném tempu. Prvních 20 kilometrů mi uteklo strašně rychle, cítil jsem se opravdu dobře, kdybych musel jet ještě o kousek dál, tak bych i jel,” dodal Čech.

Více fotek najdete zde.