Home Zpravodajství Aktuálně Detaily včere...

Detaily včerejší loupeže v centru Plzně: Starší pachatel ukradl 20 tisíc, z místa utekl

Jak jsme už informovali zde, včera krátce po poledni došlo ve Zbrojnické ulici v centru Plzně k loupežnému přepadení. Dnes policisté potvrdili, že si prozatím neznámý pachatel odnesl 20 tisíc korun.

Foto: P. Němeček

Zhruba ve 12:15 do prodejny s oděvy vstoupil starší muž, který prodavačce sdělil, že si jde po předchozí dohodě s majitelem provozovny vyzvednout peníze. “Obsluha mu však neuvěřila a finanční hotovost odmítla vydat. Proto muž sáhl pod bundu a držíc ruku pod oděvem trval na jejím vydání. Mužovo chování na ženu zapůsobilo výhružně, proto z obavy o své zdraví a život peníze nakonec vydala. Pachatel pak s téměř dvaceti tisíci korunami z místa odešel,” informovala policejní mluvčí Hana Štefflová.

Podle výpovědi poškozené se jednalo o staršího prošedivělého muže, který byl oblečen do tmavých džín a tmavé jarní bundy. Hovořil plynně česky bez vady řeči.

“Na místo okamžitě vyjeli policisté, kteří ihned začali zjišťovat všechny okolnosti případu a pátrat po pachateli. Jeho jednání kvalifikovali jako zvlášť závažný zločin loupež, za který mu v případě vypátrání a pravomocného odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi,” dodala policejní mluvčí.