Home Zpravodajství Hlavní zprávy Divadlo J. K....

Divadlo J. K. Tyla pořádá druhý ročník výstavy Plzeňský salón

Ve foyer Nové scény Divadla J.K.Tyla byla v loňském roce vystavena díla významných regionálních výtvarníků, letošní ročník s podtitulem Byli mezi námi připomene odkaz již nežijících umělců z Plzně a Plzeňského kraje.

Tři prostorná a světlá podlaží foyeru ozdobí obrazy výrazných osobností zdejší výtvarné scény, jakými byli například Jiří Kovařík, Bronislav Losenický nebo Miroslav Tázler starší. Vernisáž se koná 11. července od 17 hodin, výstava bude přístupná až do 20. srpna, každý den kromě pondělí vždy od 15 do 18 hodin. Jednotné vstupné je 30 Kč.

„Jsem vděčný za to, že můžeme spolupracovat s odborníky na slovo vzatými, a děkuji tímto Západočeské galerii v Plzni, Unii výtvarných umělců Plzeň a Artotéce města Plzně, které laskavě zapůjčily své exponáty. Velký dík patří i soukromým vlastníkům, kteří nám svěřili svá díla a půjčili je na výstavu, a především kurátorce letošního Plzeňského salónu Janě Potužákové,“ říká ředitel DJKT Martin Otava. K dalším plánům divadla dodává: „V započaté tradici výstav budeme i nadále pokračovat, příští prázdniny připravíme ve spolupráci s Unií výtvarných umělců Plzeň výstavu nazvanou Sto let republiky očima západočeských výtvarníků. Během sezony se můžete těšit na cyklus Jak se dělá divadlo. Jako první uvedeme dokumentární výstavu Jak se dělalo divadlo za Vendelína Budila, na kterou naváží další: Jak se dělá scéna, Jak se dělá kostým a Divadlo za oponou, odkrývající tajemství zákulisí a příprav divadelního představení.“