Home Zpravodajství Aktuálně Do kin přichá...

Do kin přichází Bába z ledu. Točila se i v Plzni

Snímek režiséra Bohdana Slámy, dávající naději, že nikdy není pozdě na životní změnu, začnou česká kina promítat 23. února. Vodu a otužování jako kulisu pro šedesátnickou love-story si režisér nevybral náhodou. Voda má neuvěřitelně očistnou moc, dá se v ní utopit trápení. Když se ponoříte do studené vody, je to jako ocitnout se v kosmickém prostoru. Živel je neúprosně kolem vás, organismus se stáhne do sebe. Když vylezete, opět se roztáhne a vyplaví se endorfiny,“ říká Bohdan Sláma, který je sám aktivním otužilcem.

Po setkání s otužilcem Broňou (Pavel Nový) začíná ovdovělá Hana (Zuzana Kronerová) pozvolna měnit svůj stereotypní život, který se doposud točil výhradně kolem jejích synů (Marek Daniel, Václav Neužil), snach (Petra Špalková, Tatiana Vilhelmová) a vnoučat. Zatímco šedesátnice Hana prožívá love story, tradiční víkendové obědy v rodinné vile ztrácejí na idyličnosti a postupně vyplouvá na povrch, že každý z hrdinů má nějaké tajemství. Haniným nečekaným spojencem se stává vnuk Ivánek, který si zamiloval nejen svérázného Broňu, ale i jeho slepici Adélu a otužileckou komunitu na břehu Vltavy. Příběh rozkrývající nelehké vztahy mezi třemi generacemi přináší naději, že život lze vzít do vlastních rukou v jakémkoli věku.

Natáčelo se také v Plzni na Boleváku. V komparzu byli závodní otužilci z celé republiky. Teplota vody byla při natáčení 3,5 stupně Celsia.