Home Zpravodajství Kultura Do Plzně přij...

Do Plzně přijedou tvůrci seriálu Borgiové, Právo a pořádek nebo Pustina

Mezinárodní workshop MIDPOINT TV Launch věnovaný televizním seriálům přiveze na Finále Plzeň producenty a scenáristy podepsané pod tituly jako Borgiové, Právo a pořádek nebo Pustina. Odborná veřejnost bude mít příležitost navštívit jejich lekce související s různými aspekty tvorby a prodeje televizního seriálu.

V rámci nadcházejícího festivalu Finále Plzeň proběhne již druhé setkání probíhajícího workshopu MIDPOINT TV Launch, jehož se pod vedením zkušených lektorů z řad scenáristů a producentů účastní sedm projektů z různých zemí Evropy včetně České republiky, kterou reprezentuje Viktor Tauš se scénářem Spící pes a tancující medvědi. Někteří z pozvaných lektorů se představí rovněž odborné veřejnosti formou otevřených přednášek.

Část uzavřeného workshopu povede Američan Alan Kingsberg, scenárista televizních seriálů Právo a pořádek: Zločinné úmysly, autor píšící pro velká studia jako Disney či Universal Pictures. Alan Kingsberg se dlouhodobě věnuje výuce televizní scenáristiky na Kolumbijské univerzitě a dalších. Jeho někdejší studenti jsou jako scenáristé či producenti podepsáni pod seriály jako Californication, Tráva, Nová holka a řada dalších.

Spolu s ním se práci na vedení projektů věnuje Anna Vášová, bývalá programová ředitelka České televize, která má dlouholeté zkušenosti s  koprodukčními projekty v rámci své patnáctileté působnosti v Eurovizi/EBU, kde vedla přes 50 mezinárodních koprodukcí nejrůznějších žánrů vysílané ve více než 54 zemích. Od roku 2014 působí opět v České republice jako scenáristka, dramaturg a koprodukční expert. Je členkou Umělecké rady FAMU.

Lektoři, kteří se kromě uzavřeného workshopu představí odborné veřejnosti svými přednáškami, jsou producenti Steve Matthews a Klaus Zimmermann.

Steve Matthews je jedním z producentů všech tří řad televizního seriálu Borgiové nebo oceňované gangsterky ze současného Dublinu Love/Hate. V současné době pracuje jako producent pro HBO Europe, kde se podílel na seriálu Pustina. V úterý 25. dubna představí případovou studii k seriálu Love/Hate zaměřenou na otázku, proč musí pilotní díl seriálu fungovat zároveň jako hlavní chod i předkrm nadcházejícího seriálu.

Klaus Zimmermann pracoval jako producent na řadě velkých mezinárodních projektů: Hrabě Monte Christo, Bídníci, Napoleon, Tři mušketýři. Mezinárodní koprodukci se věnuje dodnes, stojí za televizními seriály Kurýr, Smrt v ráji nebo za islandsko-německým seriálem Trapped. V neděli 23. dubna od 17:30hod se uskuteční jeho masterclass na téma: Jak vytvořit doprovodnou dokumentaci, která vám pomůže prodat televizní pořad. Správná osobní prezentace pořadů je stejně důležitá jako materiály k ní. Co by měly obsahovat, a jak by měly vypadat, se dozvíte na konkrétních příkladech během této lekce.

V úterý 25. dubna povede lekci na téma Současný evropský trh. Evropský trh s televizní tvorbou je velmi rozmanitý a probíhá na něm řada dramatických změn. Do konkurenčního boje vstupují noví hráči, kteří otevírají prostor pro nové možnosti a televizní obsah. Jaká je situace na trhu dnes a jak bude vypadat v blízké budoucnosti? Jaké jsou dlouhodobé trendy v televizní tvorbě v rámci Evropy?

Přehled lekcí:

Neděle 23. dubna, 17:30–19:30
Klaus Zimmermann: Jak vytvořit doprovodnou dokumentaci, která vám pomůže prodat televizní pořad.
Měšťanská beseda, Salónek Primátora, Kopeckého sady 13, Plzeň

Úterý 25. dubna, 11:00–13:00
Steve Matthews: Případová studie seriálu Love/Hate.
Měšťanská beseda, Salónek Primátora, Kopeckého sady 13, Plzeň

Úterý 25. dubna, 17:00 – 18:30
Klaus Zimmermann: Současný evropský trh.
Měšťanská beseda, Salónek Primátora, Kopeckého sady 13, Plzeň

Všechny lekce jsou přístupné pro hosty s  akreditací Host, Press, Film student a probíhají v anglickém jazyce.

 

DALŠÍ ČLÁNKY