Home Zpravodajství Z regionu Dobrovolníci ...

Dobrovolníci uklidí okolí Klabavské nádrže

Ochránci přírody v Rokycanech a řada dobrovolníků budou v sobotu 22. dubna uklízet okolí Klabavské nádrže. Klabavská nádrž nedaleko Rokycan je známou zastávkou celé řady opeřenců při jarních a podzimních tazích. Máte-li štěstí, setkáte se zde s kormorány, volavkami, orlovci či jinými zajímavými druhy, orla mořského nevyjímaje. Vodní plocha je však také rájem rybářů.

Jdete-li okolo, jistě na některého vyznavače Petrova cechu narazíte, jak tiše sleduje, až mu nějaká ryba zabere. Klabavská nádrž je však silně znečištěna různými odpadky z plastů či dalšími naplaveninami. Proto vznikl nápad zorganizovat úklid okolí Klabavské nádrže, do kterého se může zapojit každý. Vzhledem k tomu, že se na znečištění tohoto kousku Modré planety podílejí především lidé z blízkosti vodního toku, který vede do Klabavské nádrže, vyzýváme všechny lidi dobré vůle, aby nám přišli s úklidem pomoci.

„Sraz zájemců je v 9 hodin před sídlem ochránců přírody ve Švermově ulici 748/II v Rokycanech. Odtud se společně autobusem dopravíme ke Klabavské nádrži. Zde bude probíhat úklid, který završí společný táborák a zhodnocení akce. S návratem je počítáno odpoledne, ale není vyloučeno, že skončíme dříve. Doporučujeme se tedy vhodně obléci, vybavit se pevnější obuví a především nezapomenout na rukavice. Organizátoři zajistí pytle na odpad, jeho odvoz k likvidaci, občerstvení a drobné upomínkové předměty,“ nabádá Pavel Moulis, předseda ZO ČSOP Rokycany.

Takovou uklízecí akci organizují ochránci přírody každý rok a vždy se setkávají s velkým ohlasem. Stovky naplněných pytlů s různými odpadky, desítky kol, lodí či jiných věcí – to bývá obrázek, který lze vidět. Díky obětavosti   všech, kteří přijdou pomoci, se alespoň na nějaký čas Klabavská nádrž stane opět krásnou.