Home Zpravodajství Z Plzně Doubravecké j...

Doubravecké jarobraní přilákalo děti i dospělé

V prostorách obchodního domu Centrum konal již čtvrtý ročník tradičního vítání jara. Úřad městského obvodu Plzeň 4 a Doubravecký klub opět připravily odpoledne plné zábavy jak pro děti, tak pro dospělé.

Akci zahájili starosta Michal Chalupný a místostarosta Zdeněk Mádr. O hudební doprovod se postaral Plzeňský MLS, děti pobavilo vystoupení klaunky Pepiny a divadélko Jitule a Dadule. Malé tanečnice z D – klubu nadchly všechny přítomné. Pro děti byla připravena soutěž o nejhezčí velikonoční vajíčko a pro dospělé soutěž o nejlepší velikonoční nádivku.

Tradiční velikonoční pomlázky, řehtačky atd. přivezl Zdeněk Pikal, který se jako jeden z mála stále věnuje košíkářství a pletení pomlázek. K vidění a zakoupení byly pomlázky různých velikostí. Krásné, voskem malované kraslice přivezla Petra Eretová, pro kterou je malování kraslic různými technikami dlouholetým koníčkem. Návštěvníci si sami mohli zkusit jak pletení pomlázky, tak malování vajíček.

O sladké zpestření se postaral Petr Kalčík, který si pro děti připravil zdobení perníčků a muffinů. K zakoupení byli beránci, tradiční velikonoční mazance, muffiny i lollipops. Doubravecký D-klub a místní knihovna připravily pro děti malování velikonočních zajíčků, tvoření zápichů atd. Divadélko Jitule a Dadule si přichystalo kreativní dílnu, kde si děti mohly ozdobit např. trhačky a krabičky velikonočními motivy. Vinařství Vinofol věnovalo do soutěže o nejlepší velikonoční nádivku lahve vína a po celou dobu konání akce byla poskytována 20% sleva na jejich výrobky.