Home Zpravodajství Kultura Druhá polovin...

Druhá polovina prázdnin v Kině Beseda: Strniště Zdeňka Svěráka nebo peklo u Dunkerku

Druhý prázdninový měsíc odstartují v Kině Beseda v Plzni žlutí animáci ve snímku Já, Padouch 3 a večer se můžete ve snímku Oklamaný nechat unést romantikou z doby Americké občanské války. O srdce Colina Farrella budou bojovat Nicole Kidman, Kirsten Dunst či Elle Fanning.

Pak už má Kino Beseda na programu jen dlouho očekávané snímky. Těšit se můžete na pompézní novinku Dunkerk vizionáře Christophera Nolana s Tomem Hardym, Cillianem Murphym či Kennethem Branaghem v hlavních rolích. 8. a 9. srpna bude sál Kina Beseda patřit Daliborovi, který zve Plzeňany do svého světa. Dalibor pracuje jako lakýrník, točí amatérské horory, skládá naštvané písně, maluje a je neonacista. Blíží se mu čtyřicítka, ale stále bydlí se svou mámou. Nesnáší svoji práci, cikány, židy, uprchlíky, homosexuály, Merkelovou, pavouky a zubaře. A Vít Klusák o něm natočil dokument Svět podle Daliborka.

Na konci srpna si nenechte ujít film Jana Svěráka Po strništi bos, který vás zavede do vzpomínek Zdeňka Svěráka a do období Protektorátu, kdy je rodina Edy Součka donucena vystěhovat se z Prahy na venkov k příbuzným. Radost vám jistě udělají i dvě parádní projekce – francouzský komediální hit Srdečně vás vítáme a skvělý portrét baletního genia Sergeje Polunina Dancer.

Přesný program najdete zde.