Home Zpravodajství Z regionu Druhý pokus v...

Druhý pokus vystoupí v kostele sv. Mořice

Šumavský kostel sv. Mořice na Mouřenci u Annína přivítá v neděli 20. 8. 2017 ve 14 hodin skupinu Druhý pokus z Kašperských Hor. Její členové vystupují v tomto kostele  pravidelně už skoro šest let, a tak organizátoři věří, že i tentokrát si najdou své posluchače.

Když už na Mouřenec návštěvníci dorazí, mohou využít jeho další zajímavosti. Až do konce srpna tady stále běží každodenní komentované prohlídky. Kostel a kostnice jsou přístupné vždy v 16 hodin. V sobotu 26. srpna bude také prohlídka noční, a to od 22 hodin.

Kaple ve Vatěticích

„Chtěl bych upozornit i na koncert 2. září v 16 hodin, kdy u nás zazní písně Petra Nováka. Na tento koncert se nás hodně lidí vyptává a chtějí vědět, jak to bude se vstupenkami. Můžeme už teď sdělit, že vstupenky budou za 100 korun a budou k dostání na místě před koncertem. Věříme, že všichni zájemci se do kostela vejdou,“ sdělil předseda spolku Přátelé Mouřence Lukáš Milota.

A ještě jedna důležitá informace. Bohužel, Přátelé Mouřence byli nuceni posunout původně avizovaný termín závěrečné česko-německé bohoslužby. V termínu 23. září se koná celodiecézní pouť v Klokotech. A protože tato pouť předpokládá účast všech farářů, neměl by kdo na Mouřenci mši sloužit.

„Proto jsme museli naši poutní mouřeneckou mši posunout na 16. září na 14. hodinu. Naši mši spojíme s další velkou slavností nedaleko Mouřence. Ve Vatěticích totiž v neděli 17. září pan Jakub Vinčálek slavnostně veřejnosti představí kapli, kterou tam v posledních třech letech postavil na svém pozemku a za své peníze. Věříme, že propojení mouřenecké a vatětické slavnosti bude pro věřící i nevěřící atraktivní,“ dodal Milota.