Home Zpravodajství Hlavní zprávy Dva hattricky...

Dva hattricky, deset vstřelených gólů. Hokejisté Plzně rozdrtili Olomouc

Jednoznačné vítězství si připsali na své konto hokejisté Škody Plzeň. Po skvělém výkonu porazili ve 3. kole extraligy Olomouc 10:0. Hattrickem se zaskvěli Tomáš Mertl a Dominik Kubalík, brankář Svoboda si připsal první nulu v sezóně.

Západočeši zvládli skvěle samotný začátek zápasu. Hodně jim k tomu nahrála brzká přesilovka, v níž si vytvořili obrovský tlak. Nakonec ale Konrád spolu se svými beky všechny krizové situace vyřešili. Pak ale přišla 5. minuta, hostující brankář špatně odhadl za brankou odskok puku a z celé situace pak nejvíce těžil Tomáš Mertl, který nadvakrát dostal puk do poloprázdné branky. O minutu později pálil těsně nad Stach, v 11. minutě prozměnu po skvělé akci Gulaše vychytal Konrád Mertla. Za další minutu však Kindl rychlou kličkou obehrál jednoho z olomouckých beků, následně si povodil Konráda a do prázdné branky zasunul. V 18. minutě ještě Konráda zaměstnal Jones, olomoucký brankář už ale odolal.

Další gólová radost domácích přišla ve 22. minutě. Nejprve tváří v tvář Konrádovi neuspěl v nájezdu Stach, celá akce ale pokračovala, k puku se dostal Dominik Kubalík a tvrdou ranou nad rameno navýšil vedení Západočechů už na 3:0. Plzeň dominovala ve všech směrech a ve 26. minutě mohli Hanáci děkovat jen Konrádovi, který vychytal osamoceného Mertla. Za další tři minuty pobavila fanoušky akce Kracíka se zakončujícím Kodýtkem. Druhý jmenovaný ovšem ztroskotal na Konrádovi. Naprosto promrzlý domácí gólman Svoboda poprvé ukázal své kvality až před polovinou zápasu. Ve vlastním oslabení na něj nevyzrál Skladaný. Ve 36. minutě Kubalík vypíchl puk ve středním pásmu a poslal do brejku Davida Stacha. Plzeňský útočník nezaváhal a precizním švihem nad rameno rozjásal znovu HM Arénu. Za dalších 40 vteřin Konrád lovil puk z branky znovu. Tentokrát mířil do černého Ondřej Kratěna.

Plzeň neměla dost a ve 44. minutě její hráči jasně ukázali, jaké sebevědomí mají. Po rychlé akci se dostal puk k Miroslavu Indrákovi, a ten střelou mezi betony pokořil Konráda pošesté. Hostům nevycházelo v zápase absolutně nic, ve 47. minutě jednu z mála dobrých šancí zmařil Bucovi Svoboda. Ve 49. minutě obrana Olomouce zaspala a Dominik Kubalík zakončil své sólo střelou mezi betony. Za další minutu pak Gulaš našel zpoza branky nekrytého Tomáše Mertla a ani on nezaváhal. V 53. minutě se stejný hráč prosadil znovu a dosáhl tak hattricku. A aby toho nebylo na Konráda málo, o minutu později vstřelil třetí branku v zápase i Dominik Kubalík. Domácí tak naprosto po zásluze porazili Olomouc 10:0.

Jiří Hanzlík, asistent trenéra Plzně: „Hráče jsme upozorňovali, že přijede tým bojovníků, s kterým jsme měli v minulé sezóně velké problémy. Měli jsme ale skvělý pohyb, pro Olomouc je to kruté, nám tam napadalo vše, na co jsme sáhli. Byl to výborný výkon. Věřím, že dnes vítězství oslavíme a v pátek k dalšímu zápasu přistoupíme tak, jak se má.“