Home Zpravodajství Krimi a černá kronika Dva mladí bra...

Dva mladí bratři loupili v centru Plzně, jeden z nich je nezletilý

Plzeňští kriminalisté zahájili trestní stíhání 22letého muže a jeho mladistvého bratra. Oba se 14. října v době okolo 1:30 hodin v centru Plzně dopustili loupeže.

Pachatelé měli fyzicky napadnout tři poškozené muže, a to opakovanými údery do těla a hlavy. Při tomto jednání měli požadovat vydání finanční hotovosti, mobilních telefonů, případně oblečení, které však poškození bránili. Přesto se jednomu z útočníků podařilo strhnout batoh z ramene jednomu z poškozených a s tímto následně z místa oba pachatelé odcházeli. Jeden z poškozených na vzniklou situaci zareagoval tím, že se za oběma muži rozběhl a batoh jim vytrhl z rukou. Následně z obavy dalšího útoku všichni napadení z místa utekli. Jeden z poškozených zanechal při fyzické potyčce batoh na místě ataku, který pachatelé našli, prohledali a odcizili z něj pět videoher a herní konzoli v hodnotě 1 500 korun.

„Při tomto incidentu došlo ke zranění dvou napadených mužů, kteří si lékařské ošetření v nemocnici vyhledali následně sami. Pachatelé svým jednání způsobili škodu odcizením věcí a na oděvu poškozených za více než 3 000 korun. Policisté se nahlášeným případem začali okamžitě zabývat a ještě téhož dne oba bratry zadrželi a obvinili. V případě pravomocného rozsudku hrozí za tento skutek 22letému agresorovi trest odnětí svobody až na 10 let a mladistvému pachateli hrozí trestní opatření v podobě trestu odnětí svobody nepodmíněně až do výše 5 let,“ doplnila policejní mluvčí Veronika Hokrová.