Home Zpravodajství Hlavní zprávy Festival Spor...

Festival Sporťáček slavil úspěch, zasportovat si přišlo přes 4 tisíce lidí

Více než 4 tisíce lidí dorazilo včera na atletický stadion v Plzni na Skvrňanech na festival sportu Sporťáček. Děti i rodiče si celý den zkoušeli nejrůznější sporty. Společně s nimi Sporťáčka navštívil zlatý paralympionik Arnošt Petráček, fotbalista Pavel Horváth, hokejisté Milan Hnilička a Martin Straka nebo mistryně světa para pole dance Daniela Pecinová.

foto: M. Osvaldová

Od desíti hodin do areálu proudili návštěvníci a skvělou náladu festivalové sobotě dodávalo slunečné podzimní počasí. Děti i rodiče si mohli vyzkoušet, jakou skočí výšku, zajezdit si na koloběžkách nebo si ti nejodvážnější zahráli kolovou.

 S dětmi si přišel zasportovat fotbalista Pavel Horváth, hokejista Milan Hnilička nebo paralympijský vítěz z Ria Arnošt Petráček, který zdůraznil i další výhody sportování.

Každého sportovního hosta zpovídali moderátoři na pódiu. Hokejista Martin Straka zdůrazňoval, že nejdůležitější je, aby si děti svůj sport oblíbily. „Hlavně to ty děti musí bavit. To je základ všeho. Jestli děláte fotbal, hokej nebo cokoli jiného, musí tam být ten pocit, že nemůžete dospat a těšíte se na ten stadion.“ Za dětmi přišla také mistryně světa para pole dance Daniela Pecinová, kterou Sporťáček podporuje v rámci charitativního projektu Sporťáček pomáhá. „Ty děti, co nesportují, to je strašná škoda. Vždyť těch sportů je dneska tolik. Když něco vyzkoušíte a nebaví vás to – to přece nevadí, tak zkoušejte dál, pro každého se najde sport, který ho bude bavit,“ vzkazuje Pecinová všem – malým i velkým.

Festival Sporťáček v letošním roce připravil několik novinek. Překážkovou dráhu Ninja Race, na které se závodilo o titul Festivalového Ninjy, 4 postavičky – Keryana, Bernila, Nailu a Meerfun, které mají vlastní show na pódiu, a děti dokonce učí několik tanečních kroků.

Více fotek najdete zde.

DALŠÍ ČLÁNKY