Home Zpravodajství Sport Finále házené...

Finále házené mezi Plzní a Duklou je po úvodních dvou duelech vyrovnané

O uplynulém víkendu začalo v Plzni finále extraligy v házené, kde v cestě Talentu tentokrát stojí pražská Dukla. Zatímco úvodní duel Západočechům nevyšel a prohráli 22:24, včerejší odvetu už svěřenci Martina Šetlíka zvládli, když zvítězili 34:19. Třetí zápas je na programu za asistence televizních kamer už v pátek od 17 hodin, čtvrté utkání se hraje v sobotu od 20.00.

Finálová série Extraligy začala v sobotu v Plzni, kde se před 1400 diváky domácí Talent postavil Dukle. Po české hymně na úvod a skvělém nástupu domácích si hostující tým bral po 10 minutách hry time-out za stavu 5:2 pro Talent. Pražané se dostali ale rychle do hry, otočili na 5:6 a další čtvrthodinu byla k vidění vyrovnaná házená. Domácí pak opět odskočili na 12:9, ale koncovku první půle nezvládli, protože se jim přestalo dařit v útoku a Dukla využívala skvěle přechodové fáze ke snadným brankám z druhé vlny. Střelecky se v této fázi zápasu dařilo především Mubenzemovi a Dukla náhle vedla 14:13. Díky krásné akci v první půli dobře hrající dvojice Poloz – Ivancev se do šaten šlo za stavu 14:14. V druhé půli byla vidět především úporná bitva, ve které vládli oba brankáři, Jan Štochl a Tomáš Petržala. Plzeň měla stále větší problémy se prosadit přes obranu Pražanů, kteří do koncovky nastupovali ve výhodnějším postavení a postupně si vypracovali až vedení 23:20. Nakonec slavili výhru 24:22, uštědřili Plzni první domácí porážku v letošní sezóně a ujali se v sérii vedení.

Ve druhém duelu především díky výbornému Štochlovi drželi Plzeňané Duklu od začátku v šachu, hosté vedli jedinkrát – 2:1 ve třetí minutě. Po deseti minutách už to bylo 6:3 pro domácí, kteří náskok postupně zvyšovali až na 12:6 (18.), 15:9 (24.) a dokonce 18:9 v poločase.

Ani po změně stran nedokázala Dukla vývoj skóre korigovat. Naopak Plzeň dál zvyšovala náskok, ve 43. minutě už to bylo 25:14. A domácí vládli i ve zbytku zápasu, v němž už dali trenéři obou týmů i šanci hráčům z lavičky.

„O prvním zápase jsme si důrazně promluvili a výrazně dnes zvýšili agresivitu v obraně, z čehož jsme těžili. Do Prahy jsme chtěli jet za stavu 2:0, teď je to 1:1, série to bude náročná,“ komentoval trenér Plzně Martin Šetlík.

Závěr prvního utkání, kdy se radovala z vítězství Dukla.