Home Zpravodajství Z Plzně Finále začalo...

Finále začalo v Plzni Hřebejkovým filmem Rodinný přítel

Filmový festival Finále Plzeň zahájil svůj 30. ročník. V Měšťanské besedě byla na programu slavnostního zahájení předpremiéra Hřebejkova filmu Rodinný přítel z chystané trilogie Zahradnictví.

Zahájení se zúčastnila i početná delegace k filmu – Jan Hřebejk, Petr Jarchovský, Aňa Geislerová, Klára Melíšková, Gabriela Míčová, Lenka Krobotová, Sabina Remundová a další. Zahájení festivalu byli přítomni také hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard nebo radní pro kulturu města Plzně Martin Baxa.

Generální ředitel České televize Petr Dvořák při zahájení festivalu ocenil, že Finále propojuje film s televizí. „Finále Plzeň je festival, který jako jeden z prvních pochopil, že televize a film mají k sobě hodně blízko a že mnohdy filmoví tvůrci se rádi vydávají do televizních luk a strání, aby si vyzkoušeli natočit něco, co se jim třeba ve filmu nepodaří nebo nemají šanci ve filmu udělat. A naopak,“ řekl.

V pátek 21. dubna festival očekává další filmové hvězdy – herečky Hanku Vagnerovou a Evu Josefíkovou, režisérku Jitku Němcovou a další. Kompletní páteční program filmového festivalu Finále Plzeň 2017 najdete zde.