Home Zpravodajství Sport Florbal hrají...

Florbal hrají i na vozíčku. V Plzni se uskuteční turnaj handicapovaných

Česká ligová soutěž v Powerchairhockey 2017/2018 bude pokračovat druhým kolem na turnaji s názvem „Memoriál Petra Sulanského a Filipa Jakeše“ ve florbalu na elektrických vozících. Tento šestý ročník florbalového turnaje vozíčkářů se koná v sobotu 11. listopadu ve sportovní hale Západočeské univerzity v Plzni od 9:30 hodin.

Sportovní klub SK Indians Plzeň, jehož členové se věnují florbalu na elektrických vozících, vznikl po vzoru známého plzeňského klubu hokejistů. Působení týmu Indians má celonárodní přesah. Hráči se zúčastňují české ligové soutěže i turnajů mezinárodních. Kromě sportovní činnosti jsou realizovány také vzdělávací a osvětové akce ve formě besed se studenty, kurzu osobní asistence a předvádění kompenzačních pomůcek.

Po celodenním turnaji bude následovat od 19:00 hodin večerní program v Congress Center Parkhotelu Plzeň se společenskou zábavou a tancem.

Každoročně se této výjimečné akce účastní okolo 40 handicapovaných sportovců. Turnaj ve florbalu na elektrických vozících je sportovní událostí, která má za úkol prezentovat volnočasové aktivity pro osoby s tělesným postižením. „Je příležitostí, kdy tento kolektivní sport můžeme ukázat široké veřejnosti a nabídnout členství případným uchazečům z řad handicapovaných,“ dodal za pořadatele Vít Šašek.

DALŠÍ ČLÁNKY