Home Zpravodajství Sport Fotbalová jun...

Fotbalová juniorka Plzně prohrála na hřišti Boleslavi

Junioři Viktorie Plzeň prohráli na mladoboleslavské půdě 0:3. Domácí celek si tak tímto vítězstvím zajistil mistrovský titul v Juniorské lize 2016/2017.

S vědomím, že k titulu stačí bod a s posilami z A-týmu v podobě Nečase, Klobásy či Vukadinoviče vstoupila Boleslav do zápasu proti Plzni, za který kromě Hromady a Chriena nastoupili pouze junioři. Ve 13. minutě udělala Viktorka velkou chybu v rozehrávce, kterou vystihl Klobása, a z následného pasu před bránu se nemýlil Miljan Vukadinovič. Po dvaceti minutách přišla další šance, ovšem Klobása, ani kapitán Bojda zblízka Sváčka nepřekonali. A právě brankář Sváček, který den před tím přihlížel na lavičce A-týmu remíze 3:3, inkasoval ve 22. minutě podruhé – Jakub Nečas se opřel do míče a trefil se fantasticky. Plzeň po druhé obdžené brance vyrovnala hru, nicméně do šance se do konce poločasu nedostala.

V druhém poločase zlepšili hosté svoji hru, zajímavý přímý kop však Hlavatý nevyužil. Na druhé straně po faulu na Albinu přímý kop z ještě lepší vzdálenosti spálil Miljan Vukadinovič slabou střelou. Srbský rychlík si však spravil chuť v 70. minutě, když přesprintoval soupeře a v klidu zvýšil na 3:0. Závěr už se nesl ve znamení střídání a moc fotbalu k vidění nebylo. Od svého příchodu byl nejlepším na hřišti Malpon, který vybojoval spoustu míčů a po jedné jeho akci Albina zahrával velmi pěknou standardku, jeho tvrdá střela však neznamenala čtvrtý gól. Mladá Boleslav tedy zvítězila 3:0 a oslavila mistrovský titul.