Home Zpravodajství Hlavní zprávy Hádky, vyhrož...

Hádky, vyhrožování a nadávky. Uzavírka silnice u Prazdroje působila lidem problém

Včera večer došlo kvůli rekonstrukci železničního mostu Gambrinus k uzavření magistrály U Prazdroje. Celou uzavírku ale provázely nečekané komplikace. Mnoho řidičů se totiž snažilo most podjet. Na místě docházelo k hádkám a konfliktům, které musela řešit policie.

V rámci druhé etapy přestavby železničního uzlu Plzeň dochází k rekonstrukci železničního mostu Gambrinus, který vede nad čtyřproudovou silnicí I/26 U Prazdroje/ Rokycanská. Po zrušení nákladového nádraží v ulici U Prazdroje pozbyla jeho šíře bezmála 80 metrů význam, a proto dojde v souvislosti s celou přestavbou železničního uzlu ke snesení čtyř nosníků tohoto mostu.

K prvnímu dopravnímu omezení došlo v noci na dnešek. Řidiči ale na uzavírku nebrali ohledy a snažili se místo projet. Jak uvedl server krimi-plzen.cz, když se pověření pracovníci u zákazů vjezdů snažili řidičům vysvětlit, že je průjezd nemožný, někteří řidič se hádali, vyhrožovali, nadávali a pokoušeli se i přes varování úsek projet. Na místo tak musela dorazit policie.

Termíny a časy dalších uzavírek:
20.7. od 00,30 do 4,30
21.7. od 00,30 do 4,30 a od 23,30 do 4,30 následující den
22.7. od 18,00 do 4,30 následující den
24.7. od 00,30 do 4,30

Průjezd je povolen pouze MHD ve vybraných časech a na jejich průjezdy se práce na mostě zastavuje.

O plánované rekonstrukci jsme psali zde.