Home Zpravodajství Video Hasiči SDH Bo...

Hasiči SDH Božkov pořádali jeden ze závodů Západočeské hasičské ligy

Na Božkovském ostrově se konal další díl seriálu Západočeské hasičské ligy, tedy soutěže v požárním útoku. Atraktivní závod proběhl jako součást Dne Slovan.

Celkem se zúčastnilo 24 mužských týmů a 12 ženských. Ti nejlepší dokázali během soutěže v požárním útoku pokořit hranici sedmnácti sekund. Mezi ženami zvítězily hasičky SDH Hradec, SDH Kalenice zase kralovalo mezi mužskými týmy. Pořádající hasiči z Božkova skončili na 14. místě. S výsledkem byli spokojeni. „Neměli jsme v Západočeské lize moc dobrá umístění, takže 14. místo je pro nás dobré,“ řekl Filip Starý, člen SDH Božkov.

Starosta ÚMO Plzeň 2 Slovany Lumír Aschenbrenner zhodnotil soutěž rovněž kladně: „Bylo dobré si touto hasičskou akcí připomenout 15. výročí ničivých povodní, které přesně v tomto místě také byly.“

Požární útok je královská disciplína požárního sportu. Soutěžící družstva mají za úkol co nejrychleji srazit terče pomocí vody čerpané z nádrže přenosnou stříkačkou, umístěnou na tzv. základně. Voda ze stříkačky teče hadicemi přes rozdělovač až k proudnicím.

CZ.1.14/3.1.00/11.02186  „Výstavba pěších stezek božkovsko – koterovského rozvoje cestovního ruchu”

CZ.1.14/3.1.00/23.02638 „Greenways-cyklostezka přes Božkovský ostrov