Home Zpravodajství Z Plzně Hasiči ukonči...

Hasiči ukončili sezónu požárního sportu Poslední kádí

Celkem třicet družstev hasičů, ve dvou kategoriích, se letos sešlo na svatomartinskou sobotu za OC Plzeň Plaza na 27. ročníku Poslední kádě – Memoriálu Míly Pytlíka. Hasiči tak symbolicky ukončili sportovní sezónu. Stalo se již tradicí, že mezi přihlášenými se objevují v požárním sportu velice zvučná jména. Tentokrát nechyběla účast mnohonásobných mistryň České republiky v požárním sportu, žen z SDH Chválenice (PJ), nebo v kategorii mužů vítěze Pošumavské hasičské ligy 2017 – borců z Neznašov (KT).

Prestiž této soutěže pravidelně vzrůstá i přítomností komunálních představitelů, a tak mezi čestnými hosty nechyběli primátor města Plzně Martin Zrzavecký, starosta MO Plzeň 1 Miroslav Brabec, ale ani někteří další zastupitelé města Plzně, či Městského obvodu Plzeň 1, který také celou akci podpořil.

Úvodní slavnostní nástup využili pořadatelé k poděkování manželům Dubovým, kteří již na více než čtvrtstoletí spojili svůj osobní život s tímto již etablovaným hasičským podnikem. A to konkrétně jako rozhodčí u nástřikových terčů.

Samotná soutěž probíhala jednokolově, s následným postupem nejlepších šesti družstev v obou kategoriích do finále, ve kterém se výsledné časy obou pokusů sečetly a bylo tak určeno konečné pořadí.

Obrovský elán a touha všech soutěžících po účasti ve finále, ale i po celkovém vítězství, bohužel provázelo množství závad na soutěžním materiálu. Zejména, když se strojníci snažili dostat ze svých strojů maximum jejich výkonu. Přihlížející a fandové tak mohli registrovat opakované roztržení hadic, ale například i hliníkového rozdělovače. Toto se událo v samotném finále, kdy obhájcům několikanásobného prvenství družstvu SDH Mokrouše překazila tato závada téměř jistý triumf. Nakonec tedy mezi ženami vyhrálo družstvo SDH Chválenice a v kategorii mužů SDH Zahorčice z okresu Klatovy.

Celou akci opět úspěšně uspořádali členové SDH Bolevec společně s SDH Úněšov a Hasiči Plzeň-Košutka, přesně jako vždy v hasičském a kamarádském duchu, tak jak by si dozajista přál, nezapomenutelný hasič, komentátor a propagátor požárního sportu Míla Pytlík.