Home Zpravodajství Sport Házenkáři Plz...

Házenkáři Plzně jsou jeden zápas od postupu do finále

Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň zvládli oba domácí duely s Lovosicemi 34:26 a 29:23. Udrželi tak domácí neporazitelnost a za týden pojedou na sever Čech s vedením 2:0 na zápasy.

Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň vstoupili do semifinálové série extraligy hladkým vítězstvím 34:26 nad Lovosicemi. Osmibrankovým rozdílem vedl domácí celek už v poločase. Soupeři Talent odskočil hned v úvodu, když za tři minuty vedl 3:0 a svůj náskok už potom jenom zvyšoval. V průběhu druhé půle hostující kouč posadil na lavičku i nejlepšího extraligového střelce Motla, který přes výraznou ztrátu týmu v první půli čtyřmi brankami a řadou individuálních akcí držel prapor Lovců. Také trenér Šetlík v závěru notně prostřídal sestavu a teprve pak Lovosice snížily na konečných 34:26.

To druhý zápas se odvíjel trochu odlišně. Na rozdíl od úvodního duelu si Lovosice tentokrát nenechali soupeře gólově odskočit hned v úvodu zápasu, ale přesto v poločase zase prohrávali o osm gólů. Náskok Talentu tentokrát narůstal pozvolněji. V 9. minutě to bylo 5:3, když Poloz nedal sedmičku a hosté se pak přiblížili až na jediný gól (7:6). Obrat ale odmítl opět spolehlivě chytající veterán Jan Štochl v plzeňské brance.  Domácí následně odskočili na 10:6 a v poločase už to bylo zmíněným osmibrankovým rozdílem (17:9). Oproti prvnímu zápasu mistrovská Plzeň po přestávce nekontrolovala tak jednoznačně průběh, přesto ve 41. minutě vedla ještě stále osmibrankový rozdílem 21:13. Lovosice následně snižovaly, ale obrat nebo výraznější dramatizaci Plzeň střelecky tažená dvojicí Poloz – Škvařil. Právě nejlepší střelec utkání Škvařil symbolicky uzavřel jednou ze svých typicky střel brankový účet zápasu a upravil na konečných 29:23. Série pokračuje za týden v Lovosicích, v sobotu je na programu třetí zápas, případné čtvrté utkání bude v hale Chemik sehráno o den později.