Home Zpravodajství Sport Házenkáři por...

Házenkáři porazili Frýdek-Místek, o výhře rozhodli ve druhém poločase

Házenkáři Plzně zvládli domácí zápas proti Frýdku-Místku a zvítězili 31:20 po poločase 13:12. Nejlepšími střelci domácích byli Ivancev, Stehlík a Rom s pěti trefami.

Diváci v Plzni sledovali zcela vyrovnaný první poločas. Desetiminutovku mezi 35. a 45. minutou ale domácí vyhráli poměrem 10:2, čímž si vypracovali na soupeře osmibrankový náskok 24:16 a na tuto nálož už nedokázali frýdecko-místečtí házenkáři adekvátně zareagovat. Naopak domácí celek ještě i v závěru dokázal své vedení několikrát navýšit, takže nakonec Západočeši slavili výhru 31:20. Ta by měla být pro tým vzpruhou před odvetou bojů 2. kol Poháru EHF proti španělskému týmu Helvetia Anaitasuna.

Talent ROBSTAV-M.A.T. Plzeň – Pepino SKP Frýdek-Místek 31:20 (13:12)
Nejvíce branek: Ivancev 5, Rom 5, Šafránek 4, Tonar M. 4, Stehlík 4, Chmelík 4 – Bosák 6, Dyba 3, Kichner 3, Bednárek 3. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 0/0 – 3/1. Vyloučení: 3:5. Diváci: 450.