Home Zpravodajství Hlavní zprávy Hlavně zvládn...

Hlavně zvládnout začátek, přejí si plzeňští hokejisté před úvodním zápasem extraligy

Už pouze dny zbývají do prvního extraligového kola, v němž hokejisté Plzně přivítají na vlastním ledě Litvínov. Vedení klubu přivedlo zvučné posily a doufá, že se síla týmu projeví i na ledě. Západočeši také vstoupí do nového ročníku s navýšeným rozpočtem.

Novými tvářemi v týmu jsou gólman Miroslav Svoboda z Jihlavy, americký obránce Nick Jones z norského Stjernenu a útočníci Milan Gulaš z Färjestadu, Tomáš Mertl z Ufy, Petr Straka z farmy New Jersey v Albany z nižší AHL a Denis Kindl z Karlových Varů. „Posily, které jsme chtěli, máme. Silní jsme dost, je to jen na nás, abychom to prokázali i na ledě. Ambice jsou stejné jako vždy, tedy dostat se do play-off, tým na to kvalitu má,“ prohlásil majitel a trenér týmu Martin Straka. Podle jeho slov by se měla Škodovka prezentovat útočným, agresivním hokejem. „Chtěli bychom, aby to diváky bavilo,“ dodal. Sám dobře ví, že nejdůležitější je zvládnout úvodní duely nového ročníku. „Hlavně chceme chytit začátek. Máme nového gólmana, tak i tomu musíme pomoct,“ dodal Straka. Dobrou zprávou pro trenéry je fakt, že jsou všichni hráči zdravotně v pořádku. „V podstatě máme pět lajn. V záloze zůstanou Kodýtek, Chalupa a Vracovský,“ upřesnil Straka.

Jak uvedl nový ředitel klubu Emil Kristek, má klub podepsáno přes 80 reklamních smluv. „Přivedli jsme jsme 26 nových partnerů. Z 90 procent máme rozpočet naplněný, v jednání jsou další. Jsem přesvědčený o tom, že to zvládneme. Rozpočet je kolem 98 milionů, ale to bychom museli vyhrát titul,“ prohlásil Kristek.

Hokejisty Plzně nepovede v roli kapitána Ondřej Kratěna, který se kapitánského céčka vzdal, ale Petr Kadlec. „Nic se pro mě nezmění, jsem tu už čtvrtý rok. To, že se Ondra z osobních důvodů funkce vzdal, nemění nic na tom, že má stále v kabině obrovské slovo,“ podotkl Kadlec.

Jak se Plzni podaří naplnit jeden z nejbližších cílů, zvládnout úvod sezóny, napoví už pátek 8. září. Západočeši v HM Aréně hostí od 17:30 Vervu Litvínov.