Home Zpravodajství Sport Hokejbalisté ...

Hokejbalisté vstoupili do sezóny výhrou nad Sudoměřicemi

První zápas v novém ročníku přinesl Plzeňanům výhru nad Sudoměřicemi 5:0. Třemi body se blýskl Jaroslav Pauer.

Domácí tým na Sudoměřice vlétl od prvních minut utkání z čehož pramenila i první početní výhoda ve 3. minutě. Tu ovšem mečouni nedokázali přetavit v gólový úspěch. Hostující celek přijel se spíše defenzivně naladěnou hrou, na kterou našli domácí recept až v čase 11:17 a to když čistě vyhrál buly Jiří Benedikt a střelou z první přesně trefil Lukáš Hanuš. Domácí při chuti, a tak 8 vteřin před zazněním sirény na konci 1. třetiny se díky důrazu na brankovišti prosadil Jaroslav Pauer.

Podobný styl hry ze strany hostí jsme mohli vidět i ve druhé třetině kdy se do zakončení dostali pouze z brejkových situací ale skvělý Jiří Návara nepustil za své záda ani jeden balonek. Dokonce ani v přesilovce 5 na 3, která trvala 21 sekund nedokázali hráči Sudoměřic vymyslet jak Jirku překonat. Nutno podotknout i dobře takticky zvládnuté oslabení. V čase 22:03 odešli na trestnou lavici Tóth s plzeňským Valentou. Hra pokračovala tedy v počtu 4 proti 4, která Plzeňanům očividně vyhovovala. Po nahrávce Jaroslava Pauera na levý kruh se přesnou trefou ze své oblíbené pozice nemýlil Martin Krch a zvýšil tak na stav 3:0

Do posledního patnáctiminutového dějství nastupovali domácí s velkou pohodou a obrovskou chutí ještě přidat na plynu a potěšit tak domácího fanouška. Potlesk si v čase 32:01 vychutnal opět stejný střelec. Martin Krch měl po výborné práci Pauera snadnou práci. Poslední úpravu skóre připravil nový kapitán domácích Ondřej Malý.

zdroj: hbcplzen.cz