Home Zpravodajství Hlavní zprávy Hokejisté Plz...

Hokejisté Plzně i přes skvělý nástup nezvládli přestřelku s Brnem a mají jen bod

Hokejisté Škody Plzeň prohráli v 11. kole na domácím ledě s Kometou Brno 4:5 v prodloužení. Indiáni přitom vedli po první třetině 3:0, pak se ale zranil brankář Hylák a Kometa zápas otočila.

Plzeň vlétla do zápasu ve velkém stylu, hýřila aktivitou a vytvářela si obrovské šance. Už ve 4. minutě vybídl Schleiss Gulaše, Čiliak ale Kometu zachránil podobně, jako o chvíli později proti další velké šanci Kindla. V 6. minutě už gólman Brna neměl sebemenší nárok. Střelu Kubalíka ještě vyrazil, Tomáš Mertl už ale neměl problém uklidit puk do sítě. Západočeši byli rozjetí, velké příležitosti spálili Jones i Indrák, v 8. minutě už však velký tlak přetavil v gól důrazný Petr Straka. Ve 12. minutě už to bylo 3:0 poté, co Pulpánovu akci dokončil střelou mezi betony Dominik Kubalík. Zatímco Hylák na plzeňské straně se nudil, Čiliak zachraňoval Kometu proti akci Stacha. V poslední minutě přišla pro Plzeň nečekaná komplikace. Při souboji v brankovišti Hylák špatně upadl a jeho místo musela při zranění Svobody zaujmout až plzeňská trojka Lukáš Sochůrek.

Do druhé třetiny nastoupila už trochu jiná Kometa, její hráči si hned vynutili faul a následnou přesilovku využil střelou po ledě Erat. Ve 27. minutě nejprve Sochůrek vychytal v samostatném úniku Němce, o pár okamžiků později ale propustil pokus Svobody. A to zdaleka nebylo všechno. Mladý plzeňský brankář si musel připadat jak ve zlém snu. Ve 30. minutě se šikovně uvolnil Němec a rychlým blafákem zasunul puk do branky. O čtyři minuty později mohlo být pro Škodovku ještě hůř, Čermákova skrytá střela ale skončila na tyči. V poslední minutě druhé třetiny se přecijen dočkali i domácí. V přesilové hře jim vedení vrátil povedenou tečí Tomáš Mertl.

Jak začala druhá část, tak začala i třetí. Opět rychlá přesilová hra hostů a rychlý gól. Jeho autorem byl dorážející Svoboda. Ve 46. minutě mohl zápas otočit Mallet, Sochůrek ale tentokrát Škodovku pozdržel. Poté se hra výrazně zklidnila, oba týmy spoléhali více na pevnou obranu. V poslední minutě zápasu mohly rozhodnout oba celky. Nejprve neuspěl v přesilové hře Vincour, vzápětí ve vlastním oslabení ujel Kubalík, Čiliak ale odmítl konec zápasu. V pokračující přesilovce v prodloužení se nakonec Kometě podařilo získat druhý bonusový bod zásluhou Erata.

Jiří Hanzlík, asistent trenéra Plzně: „První třetina jasně pro nás, pak obráceně. Závěr byl nešťastný, náš hráč z nevědomosti udělal něco, co se nesmí, pak ještě přišel v závěru neproměněný nájezd Kubalíka. Jinak se vám hraje, když víte, že máte za sebou prvního nebo druhého gólmana, teď tam šel třetí. Nějaký vliv to na zápas mělo, ale bylo to pro Lukáše těžké, takže ho nechci nějak hodnotit.“