Home Zpravodajství Hlavní zprávy Hokejisté Plz...

Hokejisté Plzně jedou jako stroj. Skolili i Mladou Boleslav

Plzeňští hokejisté suverénně vládnou extralize. V úterní dohrávce 19. kola porazili svěřenci Martina Straky Mladou Boleslav 4:1. Dva góly obstaral Milan Gulaš, po jednom přidali David Stach a Miroslav Indrák. Indiáni bodovali už 12 zápasů v řadě, z toho jedenáctkrát vyhráli.

Plzni opět vyšel start do zápasu. Ve 4. minutě ujel na pravém křídle Milan Gulaš a rychlým švihem zaskočil Maxwella v brance hostů. V 7. minutě navíc ujel Schleiss s Gulašem, druhý jmenovaný prokázal hokejovou chytrost a šikovnost a rychlým blafákem zvýšil už na 2:0. O minutu později ukázal své kvality domácí brankář Svoboda, když vychytal v přesilovce osamoceného Holíka. Následně hosté vyměnili muže v brankovišti, místo Maxwella zaujal Růžička. V 15. minutě pak mohl sledovat, jak Pabiška spálil velkou šanci ve vlastním oslabení.

V čase 21:00 už to bylo 3:0. Miroslav Indrák se neukvapil, místo střely nahrál osamocenému Davidu Stachovi, a ten neměl problém trefit odkrytou bránu. Ve 23. minutě zachránila boleslavské tyč po střele Skleničky. Poklidný vývoj zápasu pro Škodovku narušila 26. minuta, když Svoboda propustil do sítě pokus Orsavy. Za další dvě minuty mohli Plzeňané opět odskočit na rozdíl tří branek, Růžičku ale v krátké době podruhé zachránila tyč, tentokrát po střele Kracíka. V poslední minutě druhé třetiny už Boleslavský nepomohlo nic. Důrazný Miroslav Indrák v přesilovce doslova docpal puk do sítě.

Ve 42. minutě mohl zápas ještě trochu zdramatizovat explzeňský Němeček, jenže Svoboda byl proti. Podobně proti plzeňskému brankáři dopadl i ve 49. minutě Pacovský. O chvíli později mohl přidat pátý gól Západočechů Straka. Jinak už ale měla Plzeň zápas ve svých rukou a pohodlně dokráčela k další extraligové výhře.