Home Zpravodajství Sport Hokejisté Plz...

Hokejisté Plzně porazili v přípravě Budějovice

Hokejisté Škody Plzeň zdolali ve druhém přípravném duelu České Budějovice 4:2. Branky indiánů vstřelili Kracík, Hollweg, Moravčík a Jones.

V horkém odpoledni se indiáni přichystali k druhému přípravnému duelu, do Home Monitoring Arény dorazil českobudějovický Motor. Ten měl v úvodu duelu mírnější převahu, hostující hráči s Petrem Gřegořkem v sestavě, měli k dispozici dvě přesilové hry, ale ani jednou se nedokázali prosadit. I Plzeň nasadila staré známé, v útoku znovu řádil Ryan Hollweg, který obranu Motoru trápil drsnými hity, jak má ve zvyku. V brance Plzně se představil od začátku Alexandr Hylák, jenž si v úvodní třetině připsal několik dobrých zákroků, stejně tak i David Gába na druhé straně. Poté sehráli krásnou kombinaci Plzeňští, kdy Jan Schleiss poslal rychlý pas do rohu hřiště, kde byl připravený Jaroslav Kracík, jenž okamžitě přihrával před branku, kam si najel Nick Jones. Plzeňský obránce ihned vypálil, ale skvěle se proti němu přesunul Gába. O pár chvil později poslal Martin Procházka do samostatného úniku Denise Kindla, ten v sólu nakonec branku Motoru přestřelil. A protože se domácí neprosadili, udeřili hostující borci. Po pravé straně unikl Čermák, toho chtěl křižovat Kaňák, ale ke smůle Plzně ho nechtěně k ledu srazil hlavní sudí a vyřadil ho ze hry. Miloslav Čermák tedy měl cestu volnou, našel skvělým pasem před bránou Václava Nedorosta – velezkušený forvard se nemýlil a poslal Motor do vedení. Po prvních dvaceti minutách tedy Škoda prohrávala 0:1.

Motor do druhé třetiny opravdu vlétl, hned jeho první vážnější šance skončila brankou. Radek Prokeš byl nejdůraznější před svatyní Alexandra Hyláka a poslal touš podruhé do sítě. Plzeň potom musela přidat a přineslo to dvě ovoce. A to hned dvě sladká jablka. Nejdříve se u pravého mantinelu uvolnil Jaroslav Kracík, procpal se až před bránu Gáby a poslal mu touš přesně mezi betony. O čtyři minuty později vystřelil Ryan Hollweg, jeho pokus tečovala hostující obrana, takže brankář Motoru nakonec nemohl zasáhnout. Bylo to 2:2 a šance pokračovaly. Jenže ty už nebyly gólové. Ještě před trefou Hollwega vystřelil z mezikruží Vlastimil Dostálek, ale napálil jen spojnici plzeňské klece. Poté se mohli znovu prosadit střelci Škody. Kracíka parádně vychytal Gába, jenž vyrazil kotouč do ochranné sítě. Následně se touš odrazil k Hollwegovi, ten zase z otočky střílel těsně vedle. Na druhé straně poslal na branku Plzně bombu Žiga Pavlin a jeho tečovaný pokus skončil na tyči. Šance druhé třetiny uzavřel neúspěšně pálící David Sklenička, po dvou třetinách šly týmy do kabin za nerozhodného stavu.

Třetí třetina vyšla lépe Plzni, které během ní rozhodla o své výhře! Nejprve se při hře čtyři na čtyři utrhl domácí bek Michal Moravčík, který obdržel puk ve vlastním pásmu, projel s ním bez problémů po pravé straně až k brance Gáby a perfektní akci zakončil gólovou kličkou. Poté hráli indiáni přesilovou hru, navíc při napadání fauloval ještě hostující Petr Galamboš, takže tu byla výhoda pět na tři. Tu dlouho nemohli modrobílí zužitkovat, postupně pálili Kvasnička, Kodýtek a Kindl, až se kotouč dostal na modrou čáru a Nick Jones svou bombou zvýšil na 4:2 pro svůj tým. Americký bek skóre utkání uzavřel, houževnatě bojující Motor nakonec odjíždí z Plzně s prohrou.

hcplzen.cz