Home Zpravodajství Sport Hokejisté Plz...

Hokejisté Plzně porazili v přípravě národní tým Jižní Korey

Hokejisté Plzně sehráli na domácím ledě svůj třetí přípravný zápas, tentokrát proti korejskému reprezentačnímu týmu. V zajímavém zápase s netradičním sokem nakonec Západočeši zvítězili 2:1 na nájezdy.

Úvod utkání patřil hlavně plzeňským bekům. Moravčík s Pulpánem si postupně najeli od modré do slibných šancí, skórem ovšem nepohnuli. Lépe si nevedl ani Schleiss, který se v rychlém přečíslení ocitl tváří v tvář Daltonovi. Korejský brankář sklapl betony včas. Za hosty odpověděl Wuide Test, před kterým zívala u levé tyče poloprázdná svatyně domácích, modrobílí beci ovšem soupeři zakončení znemožnili. Poté se trhl na levé straně Sang Wook, vypálil z kruhu, Svoboda měl svou náruč připravenou. Tečku za úvodním bezgólovým dějstvím udělal z podobné palebné pozice Sang Woo Park, jehož dělovku indián s maskou zkrotil až nadvakrát.

První minuty prostřední třetiny přinesly velké vzruchy. Nejprve se Svoboda vyznamenal parádním přesunem proti Sang Shinovi. Z protiútoku mohl otřepané „nedáš-dostaneš“ potvrdit ze sóla Indrák, ovšem pěknou zpětnou kličku nestihl díky vracejícím se bekům Korey dokončit. Tím ale vše nekončilo. I obrana Západočechů zaspala, do úniku se jal Min Cho, který ale bekhendový blafák zakončil pouze do boční sítě. V přesilové hře si zkoušel od levé tyče před ní vyjet Test Wuide, mezírku mezi Svobodovými betony nenašel. Lapačka domácího muže s maskou se vydala také do boje, když po parádní semaforu uzmula ránu Ki Kima z mezikruží. Poté se vesla chopili Západočeši. Dalton musel hasit po pěkné příhře Kracíka pokus Pulpána, poradil si i s dorážkou Kindla. Následně posílal touš směr brána u pravé tyče stojící Mertl, kanadský gólman se skvěle přesunul. Fotbalovým skórem nepohnuli z pravých kruhů ani Gulaš a Kim Won. Těsně před sirénou již udeřilo. Na brankovišti před Svobodou vznikla valná hromada, ve které si černý nesmysl našel Shin Sang Woo a bekhendem přehodil nastavený beton. Jenže neuběhla ani minuta, Schleiss po vhazování v útočné pásmu přiťukl na Milana Gulaše a rázem se tak začínalo opět od nuly, přesněji jedné.

Poslední dvacetiminutovku načal Preisinger dorážkou Stachovy střely, Dalotnův beton byl připraven. Na druhé straně se mezi kruhy zjevil Shin Hyung, zamířil příliš nad. Ze stejného místa vyslal tvrdý příklep také Kracík, i on však neměl správně seřízená mířidla. Lépe mířil ihned po buly Kindl, gólman Korey předvedl bleskurychlou lapačku. Jako zeď působil i vzápětí, kdy se na brankovišti dostal k dorážkám Gulaš. V dobré pozici se v závěru základní hrací doby zjevil Hollweg, rovněž vypálil příliš nad. V samotném závěru ještě na brankovišti tečoval Mertl těsně mimo pobídku Gulaše od pravého mantinelu. Po šedesáti minutách hry tak rozuzlení nepřišlo.

A protože ani pětiminutové nastavení ve třech příliš vzruchu nepřineslo, přišly na řadu samostatné nájezdy. Mezi prvními třemi exekutory se ranou mezi betony prosadil jen Ahn Jin a pokusem na lapačku David Stach, drama tak pokračovalo. Až v páté sérii přišlo rozuzlení. Opět David Stach zvolil svižnou střelu, kterou otřel o břevno a rozsekl dnešní napínavý souboj.