Home Zpravodajství Sport Hokejisté Plz...

Hokejisté Plzně si zastříleli v Klatovech

Poslední přípravný duel před začátkem nového ročníku extraligy zvládli hokejisté Plzně skvěle, když zvítězili v Klatovech 11:1.

Oba celky se potkávají v rámci letních duelů potřetí během tří let a vždy uspěli indiáni. I letos začali lépe. Nejprve Kindl promáchl pěknou příhru Kratěny před poloodkrytou klec, vzápětí Plzeň putovala do čtyř. Ale i tak dokázala otevřít skóre střetnutí, když se v oslabení prosadil po přiťuknutí Moravčíka Tomáš Mert. Ve čtyřech mohli po chvilce udeřit i domácí, ovšem Němec, který se zjevil sám před Hylákem, na gólmana Západočechů nevyzrál. Indiáni to poté zkoušeli dvakrát od modré, Svoboda však ránu Guláše vyrazil, Jones zase brankáři soupeře vyprášil betony. Dvěma slibnými šancemi zblízka následně pohrdli Chalupa s Kracíkem a zdálo se tak, že skóre první části bude fotbalové. To však nepřipustil elitní střelec Dominik Kubalík, který síť rozvlnil nadvakrát.

Prostřední dvacetiminutovku odšpuntoval Jones tečovanou ranou, Svoboda byl na místě. Dvakrát to v rychlém sledu následně zkoušel Stach, jenže se neprosadil jak ranou z blízka, tak v přesilové hře dělovkou z první. Indiáni se tak dočkali až v polovině utkání, kdy v oslabení Klatov udeřil Nick Jones. Za jednadvacet vteřin se mohl radovat i Jaroslav Kracík, jenž procpal černý nesmysl do sítě pod betonem Svobody. Modrobílí následně museli do tří, ale ustáli situaci na výbornou. Jedinou střelu domácích zaznamenal Kaňák, prosvištěla však těsně mimo. V poslední možné vteřině ještě navýšil náskok Plzně Miroslav Preisinger, který využil prostrčení od Schleisse.

Do posledního dějství oba celky vystřídaly gólmany. Do domácí svatyně se postavil Sochůrek, do té hostující Kolář, jenž vloni stál u zrodu titulu pro starší dorost i juniory. Výsledkové pak nadále dominovali Západočeši. Nejprve mezi betony zamířil Dominik Kubalík, za necelou minutu zakončil povedený ťukes po ose Pulpán – Indrák – Ondřej Kratěna. Další slepené góly přišly zanedlouho poté. Milan Gulaš si vyjel zpoza branky před ní a trefil se náramně do horního růžku. Vzápětí spálil velkou šanci Kracík, ovšem jeho dílo dokonal opět Ondřej Kratěna. Pak se již dočkali i domácí, mezi střelce se zapsal Matěj Chalupa.Poslední slovo, však měli přeci jenom ještě indiáni, kteří odvolali v závěru gólmana a výsledek v power-play upravili Miroslav Indrák a David Stach.

Oba celky ještě navíc okusily hru v prodloužení, ve kterém modrobílí ustáli oslabení a Indrák trefil tyč. V nájezdech pak z pěti střelců na obou stranách uspěli Indrák s Gulašem na jedné a Vracovský na druhé straně.

hcplzen.cz