Home Zpravodajství Hlavní zprávy Hokejisté Plz...

Hokejisté Plzně porazili v prodloužení Třinec. Rozhodl vteřinu před sirénou Indrák

Plzeňští hokejisté porazili ve 28. kole extraligy Třinec 4:3 v prodloužení. O zisku druhého bodu rozhodl vteřinu před koncem prodloužení Miroslav Indrák. V základní hrací době se prosadili Straka, Kratěna a Gulaš.

Pro Plzeň začal zápas ideálně, nejprve odolali i s trochou štěstí přesilové hře Ocelářů a v samotném závěru oslabení udeřili. Schleiss se Strakou ujeli proti jedinému obránci a druhý jmenovaný tvrdou ranou překonal Hamerlíka. Ve 13. minutě prozměnu udeřili indiáni ve vlastní přesilovce. Kracík našel před brankou Ondřeje Kratěnu, který neomylně zamířil ke vzdálenější tyči. O tři minuty později mohli hosté snížit, Chmielewski ovšem na Svobodu nevyzrál. Ještě v té samé minutě na druhé straně vychytal Hamerlík Denise Kindla.

Brankář Ocelářů se vyznamenal i na začátku druhé části, když vyrazil tečovanou střelu Jonese. Ve 25. minutě měl Hamerlík prozměnu obrovské štěstí, že osamocený Sklenička zamířil těsně mimo. O tři minuty později měl velkou šanci domácí Indrák, ale nedal, a tak mohli domácí nevyužitých příležitostí litovat. Ve 34. minutě snížil povedeným švihem Růžička. Jenže Oceláři se z branky, která zaručovala snížení, radovali pouze 49 vteřin. Milan Gulaš nadvakrát uklidil puk za Hamerlíka. Ani to ještě nebylo vše. Hosté dostali k dispozici okamžitě přesilovou hru a tu ihned využili zásluhou střely Doudery od modré.

Ve třetím dějství už se Škodovka soustředila především na pevnou obranu. Na ledě tak bylo k vidění hodně nepřesností a ani jeden z brankářů neměl příliš velkou práci. Až v 53. minutě Růžička přešel přes Čerešňáka a rychlým blafákem po ledě překonal Svobodu. V závěru už se oba týmy spokojily s bodem a zápas tak šel do prodloužení. V něm mohl rozhodnout Růžička, jenže neproměnil trestné střílení. Když už to vypadalo, že ani nastavený čas nerozhodně, napřáhl Miroslav Indrák a vteřinu před koncem přisoudil Plzni zisk druhého bodu.