Home Zpravodajství Sport Hokejisté Plz...

Hokejisté Plzně zahájili zatím bez posil přípravu na novou sezónu

Celkem 16 hráčů dnes přivítali trenéři na prvním tréninku na nadcházející sezónu. Na vedlejší hale plzeňského stadionu chyběli ti, kterým sezóna skončila teprve nedávno z důvodu reprezentace či baráže. Další a větší část hráčů se připojí do přípravy až za dva týdny.

Do nové sezóny by měla Škodovka vstoupit se stejným trenérským štábem jako loni. Pouze Tomáš Vlasák by se měl více věnovat spíše manažerským věcem. Na první trénink dorazilo celkem 16 hráčů, většina z nich ale byli junioři. Z těch extraligou ostřílených se zapojili prozatím pouze Jaroslav Kracík, Lukáš Pulpán, Alexandr Hylák, David Stach, Martin Procházka, Miroslav Indrák a Jan Schleiss. Michal Moravčík sice na sraz dorazil, jeho zranění ruky mu ale ještě nedovolí se zapojit do přípravy. Ostatní hráči mají ještě dovolenou po náročné sezóně či individuální plán. „Myslím si, že si kluci odpočinuli a jsem přesvědčený o tom, že se i hýbali. To by jinak za pět dní možná umřeli. Chuť tam je na začátku asi vždycky,“ prohlásil hlavní trenér Ladislav Čihák.

Foto: M. Osvaldová

Plzeň letos poprvé absolvuje zcela změněnou letní přípravu, jejíž součástí nebudou tradiční soustředění na kolech. „Letní příprava byla nějak nastavená a hráči věděli, jaké kopce pojedou, jaká zatáčka kde vynáší. Už to bylo stereotypní. Myslím si, že by to letos mohlo lépe utéct. Vědí zátěžově, co je bude čekat. Ale neví, kde a kdy se přesně budou pohybovat a co budou přesně dělat. Budou se hodně vybíhat či skákat schody, sprintovat do kopce, budou kruhové tréninky a každý den to bude doplněné nějakým fotbalem, basketbalem či dalšími hrami, kdy se třeba musí po získání balónu hned nabízet. Hlavně nám ale šlo o to odstranit stereotyp na kole,“ dodal Čihák.

Podle Čiháka by se fanoušci měli také těšit na zcela novou Plzeň na ledě. „Chceme trošku změnit pojetí hokeje, hrát agresivní hokej na minimum přihrávek v obranném pásmu. Spíše to co nejrychleji dostat do útočného pásma a tam být hodně silní. Chceme jít cestou jako Kanada a Amerika. Aby hráči měli první tři rychlé kroky, vydrželi v maximálním nasazení 30-35 vteřin a šli střídat,“ doplnil Čihák.

Více fotek najdete zde.