Home Zpravodajství Hlavní zprávy Hokejisté Plz...

Hokejisté Plzně znovu ztratili. V Chomutově jim nestačilo ani třígólové vedení

Plzeňští hokejisté potřetí v řadě získali pouze bod. Ve 34. kole extraligy vedli na ledě Chomutova po dvou třetinách 5:2, přesto nakonec prohráli v prodloužení 6:7.

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří šli už po dvaceti vteřinách do vedení, když Milan Gulaš vybojoval puk u hrazení, otočil se na osu a prostřelil Dominika Pavláta – 0:1. Krátce poté se museli Chomutovští bránit ve dvou po sobě jdoucích oslabeních, ve druhém mohl zvýšit střelec první gólu Plzně, jenž ale netrefil z vyložené šance odkrytou klec. V osmé minutě šla Škodovka do dvougólového vedení, jelikož schovaná rána Jana Schleisse zapadla přes obránce až do sítě – 0:2.

Ve čtrnácté minutě začali svěřenci Vladimíra Růžičky stíhací jízdu. Nejprve Ivan Huml přiťukl puk Michalu Vondrkovi, který z pravé strany nezaváhal, a poté Knotovu ránu od modré tečoval do sítě Dávid Skokan – 2:2. Krátce poté mohl kapitán domácích otočit vývoj utkání, ale sám proti Alexadru Hylákovi neuspěl. Před koncem prvního dějství Chomutov ubránil přesilovku soupeře, a udržel tak vyrovnané skóre.

I do druhé části vstoupili lépe hosté, jelikož měli po pěti minutách a čtrnácti vteřinách hry dvougólové vedení zpět. Tomáš Mertl si vzal puk projel středem obranného pásma domácích a trefil horní roh Pavlátovy klece – 2:3. Přesně po minutě se Škodovka radovala znovu, když vyražený puk našel David Sklenička a vyhnal Dominika Pavláta z brány – 2:4. Mladého Piráta nahradil v brance domácích Štěpán Lukeš.

V dalším pokračování si oba celky zahrály přesilovku, ve které však ani jeden neskóroval. Po polovině střetnutí se před bránou nejlépe zorientoval David Stach, který zakončil do odkryté části klece – 2:5. V závěru dějství mohl snížit Michal Vondkra, jenž ale tváří v tvář plzeňskému gólmanovi trefil pouze jeho připravenou lapačku.

V závěrečné periodě se Piráti radovali už po čtrnácti vteřinách, Dávid Skokan předložil přes brankoviště puk na hůl Petra Koblasy, jenž vstřelil první mistrovský gól v sezóně – 3:5. Za pár momentů měli Chomutovští možnost výhody o jednoho hráče, ale ve dvouminutové přesilovce neohrozili bránu. V polovině třetí části mohl vstřelit kontaktní gól Vladimír Růžička, který uháněl po pravé straně, ale poté v tísni nevyzrál na Alexandra Hyláka.

V 53. minutě zadělal na drama Jaroslav Mrázek, který si z pozice obránce sebral puk, objel celé pásmo i s bránou a prosadil se na zadní tyčku – 4:5. V čase 57:00 vyrovnal v premiérovém zápase za Chomutov Jiří Smejkal, jenž dorazil puk z těsné blízkosti – 5:5. Za 35 vteřin vypukla v SD ARÉNĚ euforie, kterou zařídil povedenou tečí Ivan Huml – 6:5. O půl minuty později bylo opět vyrovnáno – Štěpán Lukeš měl zakrytý výhled, takže plachtící střela Davida Stacha se zastavila až o sít v chomutovské brance – 6:6.

Za vyrovnaného stavu došel duel do prodloužení, ve kterém vzal Ivan Huml situaci dva proti jednomu na sebe a rozhodl o bonusovém bodu pro Piráty – 7:6pp.

hcplzen.cz

DALŠÍ ČLÁNKY