Home Zpravodajství Sport Hrát na 0:0? ...

Hrát na 0:0? Sebevražda, budeme hrát aktivně, slibuje trenér Plzně Vrba

Mají solidně zaděláno. Fotbalisty Viktorie Plzeň čeká už zítra odveta 3. předkola Ligy mistrů proti rumunské FCSB. Západočeši uhráli před týdnem na horké půdě remízu 2:2, a tak jim stačí k postupu i remíza 0:0 či 1:1. Trenér Pavel Vrba ale odmítá, že by Viktoriáni měli hrát na bezbrankovou remízu.

“Určitě je sebevražda hrát na 0:0. Nemyslím si, že máme hráče nezkušené. Mají za sebou zápasy, které byly náročné. Už nejsme Plzeň, která začíná v pohárech a nikdo nevěděl, co nás čeká. To je obrovská výhoda,” prohlásil trenér Vrba, který bude mít oproti prvnímu zápasu k dispozici také obránce Lukáše Hejdu. “Samozřejmě je posílení, že Lukáš Hejda už bude k dispozici, je to hráč, který nám může hodně pomoci,” podotkl Vrba, který také připustil, že se oproti ligovému zápasu s Duklou promění základní sestava. “Dokonce můžu říci, že pravděpodobně nebude ani stejná jako byla v Bukurešti před týdnem,” doplnil.

V rumunské sestavě bude chybět kvůli zranění Constantin Budescu. “Spíš je mi líto, že nebude hrát, patří k nejlepším hráčům. Můžeme litovat, že tak skvělý hráč na trávníku nebude,” překvapil Vrba, který také čítá raněné. Určitě nebude hrát záložník Pilař, i další hráči ale mají šrámy. “Nějaké zdravotní problémy v mužstvu jsou, ale budeme vše vědět až zítra po rozcvičce,” doplnil neurčitě.

O tom, jestli se Viktoria přiblíží k milionové Lize mistrů a zajistí si zároveň poháry pro podzimní část, bude jasno už zítra večer. Duel v Doosan Aréně začíná ve 20:15.