Home Zpravodajství Hlavní zprávy Indrák hattri...

Indrák hattrickem sestřelil Kometu. Plzeň vyhrála posedmé v řadě

Plzeňští hokejisté porazili ve 24. kole extraligy na domácím ledě Kometu Brno 5:4. Hattrickem se na vítězství podílel Miroslav Indrák, další góly Škodovky přidali Miroslav Preisinger a Petr Straka.

Zápas dvou celků z popředí tabulky od úvodu rozhodně nenudil. První šanci měl už ve 2. minutě hostující Nahodil, o odpověď se ihned pokusil Kracík. V 7. minutě pak na Svobodovy ztroskotal Zaťovič. Ještě v té samé minutě se ale hosté prosadili, v přesilové hře pálil do černého Erat. Také domácí se nenechali zahanbit a v 11. minutě využili prozměnu svoji přesilovku. Gulašovu střelu uklidil do branky pohotový Miroslav Indrák. Plzeň byla při chuti a za další tři minuty šla do vedení. Čtvrtá formace domácích vyšachovala hosty v obranném pásmu a Miroslav Preisinger zakončoval pohodlně do odkryté klece. Závěr třetiny ovšem Škodovka hrubě nezvládla. Nejprve v 17. minutě srovnal Zohorna a 9 vteřin před sirénou ujel ve vlastním oslabení Mallet a nedal Svobodovi šanci.

Ofenzivně ladění duel pokračoval i po přestávce a ve 24. minutě domácí znovu vyrovnali. Na pravém křídle napřáhl Miroslav Indrák a Vejmelka máchl do prázdna. A to ještě nebylo všechno. O tři minuty později hráli indiáni další přesilovku, Mertl našel před brankou nekrytého Miroslava Indráka, a ten dokonal hattrick. Těsně před polovinou duelu navíc využil volného prostoru Petr Straka a Vejmelka lovil puk ze sítě popáté. Ve 34. minutě se už hosté radovali, jenže zbytečně. Svobodova teč nebyla uznána kvůli postavení hráče v brankovišti. Čtyři vteřiny před koncem plzeňská obrana nepohlídala Zohornu, který zblízka zakončil přesně.

Ve třetí části se hra přecijen trochu zklidnila. Kometa měla dobré příležitosti v přesilových hrách, Svoboda ale působil bezchybně. V 51. minutě mohl uklidnit Škodovku Mertl, sám mezi kruhy ovšem vyprášil pouze lapačku Vejmelky. V 58. minutě neuspěl ani v samostatném úniku Kracík. Plzeň to nakonec mrzet nemuselo, hosté se o možnost vyrovnání připravili hloupým faulem v poslední minutě. Škodovka tak zvítězila už posedmé v řadě.