Home Zpravodajství Krimi a černá kronika Jel bez řidič...

Jel bez řidičáku a nadýchal přes 3 promile

Ve středu po 6. hodině policejní hlídka zastavila v obci Kařez na Rokycansku vozidlo Ford Focus. Na místě řidiče seděl 52tiletý muž bez řidičského průkazu. Při kontrole se řidič podrobil testu na přítomnost alkoholu, přístroj detekoval požití alkoholu. Na displeji se ukázala hodnota přesahující závratná tři promile alkoholu v dechu, opakované zkoušky byly s obdobnými hodnotami.

“Policisté řidiči zakázali další jízdu. S ohledem na pozitivní dechovou zkoušku se řidič následně podrobil lékařskému vyšetření spojené s odběrem krve. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání v jednočinném souběhu s přečinem ohrožení pod vlivem návykové látky,” řekla policejní mluvčí Hana Kroftová.

3‰ alkoholu a více – únava, ospalost, zvracení, bledost. Opilý může zemřít při zcela banálních situacích, které by za střízliva hravě zvládl – např. se může utopit v kaluži vody. Při vysokých dávkách alkoholu i bezvědomí, necitlivost, inkontinence, zpomalené dýchání. V nejhorším případě i zástava dechu.