Home Zpravodajství Sport Jihlava ještě...

Jihlava ještě nevyhrála, bude na nás nahecovaná, ví Viktoriáni

Po bojí na evropské půdě, se fotbalisté Viktorie Plzeň musí zase rychle přeladit na ligu. Patrik Hrošovský si uvědomuje, že nedělní zápas na hřišti jihlavské Vysočiny nebude procházka růžovou zahradou. Souhlasí také kapitán Roman Hubník, který se v utkání s Larnakou vrátil do sestavy po delší pauze.

Zranění si Roman Hubník přivodil hned v úvodu rakouského soustředění (před utkáním s Fürthem), od té doby nehrál. Naskočil až poprvé do zápasu s kyperskou Larnakou v play-off o Evropskou ligu. „Cítil jsem se unaveně. Jsem ale rád, že jsem se nezranil a že výsledek jsme po prvním inkasovaném gólu otočili,“ říká. „Pár hodin po zápase žádnou bolest zatím necítím a uvidíme, jestli mě trenér nasadí i v Jihlavě. Zápas nás stál všechny hodně sil,“ dodává zkušený stoper.
Zápas v Jihlavě bude rozehrán v neděli v 17:00 hodin. „Bude to těžké utkání. Jihlava ještě nevyhrála, bude v domácím prostředí nahecovaná,” upozorňuje záložník Patrik Hrošovský. „Čeká nás nepříjemný soupeř, hlavně v období, kdy hrajeme pohárové zápasy. Musíme se od první minuty koncentrovat na to, abychom nechybovali a odvezli si tři body,“ přitaká Hubník.
Loňský ročník zahájila Viktoria právě v Jihlavě, kde otočila výsledek z 0:1 na 2:1. „Na ten zápas si pamatuji, bylo to náročné, když jsme tam takhle museli otáčet průběh,“ vzpomíná Hrošovský. Pamatuje si na něj také Roman Hubník. „Do hry jsem přišel v poločase a hráli jsme na tři obránce. Nakonec se nám i díky tomu podařilo otočit. Doufám ale, že tentokráte od začátku povedeme a zápas bude mít jednodušší průběh,“ uzavírá kapitán.