Home Zpravodajství Politika Kandidát souk...

Kandidát soukromníků do Sněmovny rozcupoval své konkurenty

Do Babiše, starostů, lidovců i TOP 09 se pustil klatovský řezník, člen soukromníků na kandidátce občanských demokratů do říjnových sněmovních voleb z Plzeňského kraje Pavel Havlíček. A s plnou vervou. “Andrej Babiš je bezcharakterní člověk, který je schopen se kvůli kampani i oženit,” kritizuje bývalého ministra financí, kterému nemůže odpustit hlavně elektronickou evidenci tržeb, v rozhovoru na serveru parlamentnilisty.cz. Pavel Havlíček loni neúspěšně kandidoval do Senátu za soukromníky v sedmém volebním obvodě Plzeň-město.

“Svatba jako taková se mě netýká, nijak mě nevzrušuje, je to jeho soukromá věc. A nevkus? Kýč? Každý má právo být nevkusným a kýčovitým. I Babiš i s Michalem Davidem,” konstatuje Havlíček. “Je natolik sebestředný (Babiš – pozn. red.), že podřídí svému zájmu všechno na světě a věřím, že je schopen prodat svou vlastní rodinu, pokud to bude výhodné finančně. Nemýlím-li se, už jednou přísahal na smrt svých dětí. A falešně. Andrej Babiš má naprosto volné ruce na kampaň a jedno je třeba mu přiznat. Je důsledný. Já to vím, on to ví, lidé kolem něj to ví,” nenechá na šéfovi ANO nit suchou.

A podobně rozcupoval starosty a lidovce. “Starostové jsou taková partička zneužívající název veřejné funkce a podle mne to už není v pořádku. Název politické strany Starostové je prostě podvod na voličích a nikdy nevíte, co od takového spolku máte čekat. Dovedete si představit, že dříve či později starostové nebudou mít za člena ani jediného starostu? Jak tedy pak budou starostové těmi starosty? A jak se chtějí podívat do očí lidem, jestliže tolik horovali proti Babišovi a ANO – a pak se smluvili na koalici s někým, kdo má obrovský podíl na současném marasmu a ořezání svobody?” – klade otázku, ale jen řečnickou.

“A lidovci? Trochu pomoct, trochu škodit, to se může vždycky hodit. Naše mami říkávala: Děti moje, volte podle svého vědomí a svědomí. Ne podle srdce, to bývá v emocích zmatené. Rozhodně však nikdy ne lidovce. Odjakživa byli prodejnými… Za každou cenu, s každým, ale hlavně u toho. A to je veliká, převeliká moudrost a dnes a denně nás přesvědčují o pravdivosti slov našich maminek a babiček,” nebere si Havlíček servítky.

TOP 09 nám prý svatbou s LESem sděluje, že tolik moc pravicová zas až nebude a Martin Bursík, a jeho tehdejší zelení, nesou pořádný kopec viny za solární průšvih a díry v našich peněženkách. “Koneckonců zvyšování daní v době krize také mnoho radosti lidem nepřineslo,” hodnotí řezník a uzenář, který je na plzeňské kandidátce ODS na devátém místě.