Home Zpravodajství Video Kardioběh v P...

Kardioběh v Plzni běželo přes 200 běžců. Zahrála jim Odyssea

V neděli se v Plzni na Roudné uskutečnil 10. ročník Plzeňského kardioběhu. Celkem 237 běžců všech věkových kategorií doběhlo do cíle na čtyřech různých tratích. Mnoho dalších, již přihlášených běžců, bohužel odradilo deštivé počasí, které v Plzní panovalo od předešlého večera.

Děti běžely na tratích 300 m, 1,4 km a 1,8 km. Vítězi jednotlivých kategorií se stali David Jahn (AC Domažlice), Adéla Burlová (ŠAK Přeštice), Tomáš Nový (TJ Sokolo Plzeň-Petřín),  Sofie   Hettlerová (AK Škoda Plzeň), David Bíman (AK Škoda Plzeň), Tereza Burlová (ŠAK Přeštice), Michal Pergler (ŠAK Přeštice), Adéla Kočandrlová (Sport Club Plzeň), Martin Kočandrle (Sport Club Plzeň), Nikola Vimmerová (TJ Sokol Plzeň-Petřín), Jakub Karlach (AC Domažlice) a Kateřina Křenková (ŠAK Přeštice). V dětských a mládežnických kategoriích byl Plzeňský kardioběh součástí Běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje.

V závodě příchozích na 1,8 km zvítězili Miroslav Duda (Prazdroj Plzeň) a Jana Baxová z Plzně. V hlavním závodě na 5,8 km se o vítězi rozhodovalo až ve finiši, kde zvítězil Pavel Burt (SportClubPlzeň) o 3 sekundy před Richardem Šimurdou (USK CS Plzeň). Na třetím místě doběhl Vladislav Razým (Sport Club Plzeň).

Převahu lyžařů ze Sport Clubu Plzeň v hlavním závodě potvrdily i dvě nejlepší ženy. Zvítězila Kateřina Beroušková před svoji sestrou Barborou Berouškovou. Na třetím místě závod dokončila Barbora Šturmová z Forrest Gump teamu.

Vítězi jednotlivých věkových kategorii dospělých se stali Pavel Burt, Richard Šimurda, Jiří Procházka (TTK Slávia VŠ Plzeň), Ján Korytár (AC Falcon Rokycany), Václav Šůcha (SV Stříbro), Kateřina Beroušková, Barbora Divišová (FN Plzeň-Bory), Šárka Vančurová (BKV Holýšov), Jindra Zahálková (KB Chlumčany).

I přes dešťové přeháňky panovala na Roudné bezvadná atmosféra. Běžci si užívali koncertu skupiny Odyssea a byl pro ně připraven tradičně bohatý raut. Mezi běžci hlavního závodu byl i čestný host akce – primář klatovské nemocnice  Richard Pikner. Nejstaršími účastníky závodů  byli MUDr. Jaroslav Novák  (ročník 1941 ) a dále František Šefrna a Petr Janový (ročníky 1945), v ženách to byla Jindra Zahálková (ročník 1961).

O výbornou organizaci závodů se staral tým pod vedením ředitele závodů Ing. Romana Sladkého, který současně vykonával i funkci startéra, moderátorem byl Václav Brousil.

Více fotografií najdete zde.